Biuro rachunkowe i Elektroniczna e-księgowość

Optymalizacja stron na WordPress
17 września, 2020
Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów
21 września, 2020

Dlaczego warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym?

Korzyści podjęcia współpracy z biurem rachunkowym można wyróżnić dużo. Nawiązując współdziałanie z biurem rachunkowym obok tego, że osiąga się styczność z wykształconym profesjonalistą, to również dobrej klasy obsługę. Choć głównie biuro trudni się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należy dodać, że to nie jedyne zadania, jakich się podejmuje. Między innymi przeprowadza wyceny aktywów i pasywów, tworzy zestawienia sald i obrotów oraz kataloguje i segreguje dokumentację firmy. Podjęcie współdziałania z biurem rachunkowym powoduje, że księgowa przejmuje część obowiązków przedsiębiorcy, ułatwiając skupienie się na samym biznesie. Dzięki temu zyskuje się nadzór nad prawidłowością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Oprócz tego biuro rachunkowe prowadzi ewidencję wydarzeń gospodarczych, tworzy sprawozdania finansowe, a na dodatek składa deklaracje podatkowe i ZUS. Solidna współpraca to nie jedyna zaleta wskazująca na to, że warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności oraz znajomość przepisów

Prawo podatkowe jest dość zmiennie, z tej przyczyny nie ma się co dziwić, że biura rachunkowe gwarantują bezustanną aktualizację swojej wiedzy. Czujna obserwacja oraz szybkie dopasowanie do wprowadzanych zmian, zapewnia, że wszelkie dokumenty i rozliczenia będą miały poprawną strukturę, potrzebne dane oraz utrzymują konieczny porządek. Na podstawie doświadczenia biuro rachunkowe wypracowało najlepszy system działania. Pracownicy wiedzą, jak współpracować z klientem, żeby odbierać dokumenty we właściwym terminie oraz jak im pomagać w biznesie. Oprócz tego klienci biura rachunkowego z reguły zyskują dostęp do informacji, a nawet ciągłą pomoc w przyswojeniu najnowszych przepisów. Księgowa we wszystkich obszarach pracuje w interesie przedsiębiorcy, z uwagi na to z pewnością informuje o wprowadzonych obowiązkach oraz możliwościach, które usprawnią prowadzenie działalności.

Zgodność oraz łatwy dostęp do dokumentów księgowych

Wszystkie finansowe operacje działalności gospodarczej wykazywane są przez dowody księgowe. Na ich bazie można dokonać poprawnych rozliczeń, z tego powodu są istotnym elementem pracy księgowej. Wśród nich znajdują się takie dowody księgowe jak dowody zewnętrzne generowane dla lub przez kontrahentów, dowody wewnętrzne obejmujące działania wewnątrz firmy (np. listy płac), dowody zbiorcze lub dowody korygujące nanoszące poprawki na niepoprawne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, żeby dokumenty trafiały bez braków oraz miały właściwą strukturę oraz wszelkie potrzebne dane. Najważniejsze, żeby klient udostępniał dowody na bieżąco, żeby księgowa mogła rozliczyć je we właściwym czasie.

Sposób przekazywania dowodów księgowych do biura rachunkowego z reguły zależy od jego działania. W niektórych miejscach wymagane jest dostarczanie dowodów księgowych w oryginale. Gdzie indziej wystarczy poprawnie oznaczona kopia. Niekiedy dokumenty trzeba przynosić bezpośrednio do biura rachunkowego, gdzieniegdzie wystarcza przesłanie skanu. Natomiast każde biuro rachunkowe dba o ochronę dokumentów przed zniszczeniem, niedozwolonym rozpowszechnianiem lub nanoszeniem zmian. Przedsiębiorca ma stały dostęp do swoich dokumentów, szczególnie jeśli biuro rachunkowe używa najnowszych rozwiązań.

Księgowość online

Współczesne biura rachunkowe z reguły korzystają ze programów elektronicznej księgowości. Ich podstawową korzyścią jest elektroniczny dostęp do dokumentów ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna elektroniczna księgowość pozwala na dodawanie wszystkich dowodów księgowych, jakich elektroniczne zapisy gromadzone są na w pełni zabezpieczonych serwerach. Obok tego te programy wspierają tworzenie zestawień i rozliczeń, a nawet wspomagają kontakt między biurem rachunkowym, a klientem. Ponadto programy księgowości online są intuicyjne oraz łatwe w obsłudze. Osoby wdrażające często proponują szkolenia, a nawet całkowite wsparcie techniczne. Takiego typu programy są regularnie aktualizowane, żeby były zgrane z przepisami oraz gwarantowały absolutne bezpieczeństwo informacji.

Wygodna współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak księgowość elektroniczna, a także dogodnościom w kwestiach oddawania dokumentów, współpraca z biurem jest bardzo komfortowa. Obok tego większość biur rachunkowych prezentuje rozbudowaną ofertę. Oprócz podstawowej obsługi księgowej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych albo rozliczania pracowników m.in. wspierają w zakładaniu firmy, przesyłają deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. oferują konsultacje telefoniczne. Ważnym elementem współpracy jest również to, że wszystkie biura rachunkowe muszą posiadać ubezpieczenie OC. W razie błędów ze strony biura, skutki finansowe będą opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie żadnych kosztów. Tak samo cennym atutem jest także zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje pomoc i wiedzę, dlatego sam klient nie musi przejmować się aktualnościami w przepisach ani  dokształcać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia skupienie się na prowadzeniu działalności.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.