Jak otworzyć sklep internetowy – procedury techniczne i inne

Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie
Pływanie niemowląt, ćwiczenia na basenie – wpłyń pozytywnie na zdrowie
5 stycznia, 2018
Serwis klimatyzacji i wentylacji
Serwis klimatyzacji i wentylacji – analiza
14 stycznia, 2018

Obecne czasy to naturalny rozrost cywilizacji konsumpcjonizmu. Ludzie kupują, nieustannie szukają kolejnych rozwiązań i pragną mieć więcej i więcej. Nic nie wskazuje na to, iż wkrótce będzie zupełnie inaczej. Zakupywanie wytwornych artykułów to jedno, lecz pozostają przecież też kosmetyki, produkty spożywcze – po prostu to, co jest nam nieodzowne do życia. Wiele osób sprowadza swoje życie do ciągłego zabiegania i przez to, nie możemy poświęcić wiele czasu na chodzenie po galeriach. Dobrym wyjściem może okazać się sklep internetowy – generujący dochody po ewentualnym sukcesie.

Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Z pewnością kojarzymy wiele wzorcowych jednostek, nie mających w ogóle wolnego czasu. Nabywają produkty hurtowo w supermarkecie co 14 dni, aby przyoszczędzić sobie notorycznego ruszania po nieodzowne zapasy. Obecnie niektóre sklepy poszły jeszcze dalej i świadczą im dostarczenie asortymentu do domu.

Powyższa kwestia dotyczy przede wszystkim ludzi zajętych, przesiadujących miesiącami w biurze. Nie wyglądają na zachwyconych, kiedy muszą zrobić chociażby świąteczne zakupy. To właśnie oni skwapliwie czerpią garściami z korzyści jakie daje sklep online oraz masowo kupują niespodzianki dla rodziny i przyjaciół. Co za tym idzie – to oni będą naszą grupą odbiorców, jak zdążyliśmy się przekonać – bardzo szeroką.

Znamy już podstawowy powód zorganizowania e-sklepu, tym razem należy zastanowić się jak nasz sklep ma się prezentować. Nie możemy porywać się z motyką na słońce. Jeżeli sklep internetowy ma nam dać wymierne zarobki, wówczas zaczynamy od tzw. analizy SWOT. Zbadanie mocnych oraz gorszych stron, szans i niebezpieczeństw to absolutna podstawa. Dotyczy to zarówno Waszego sklepu internetowego, jak również konkurencji. Powinniśmy sprawdzić jakie statystyki produkują, i jak możemy się spośród nich wyróżnić.

W tym momencie koniecznie będzie określenie grupy , do której chcemy trafić. Będzie to sprawa bardzo indywidualna. Założony przez Was sklep internetowy może być dostosowany do Odbiorcy wszechstronnego, który zyska możliwość wyboru spośród dużej ilości typów towarów, ale też przykładowo przyciągać do sklepu internetowego głównie Panie, z powodu licznej oferty kosmetyków. W tym przypadku najważniejszy jest Twój plan biznesowy. Sumiennie zbadajcie, czy dysponujesz budżetem, pozwalającym na dotarcie do Odbiorców z całego kraju. Może tak się zdarzyć, iż będzie musieli w pierwszej fazie zawęzić działalność do jednego miasta lub województwa.

Trzeba mieć świadomość, iż stworzenie sklepu internetowego utożsamiamy z działalnością gospodarczą. Sprawdźmy dostępne warianty:

  • W przypadku gdy dopiero otwierasz własną firmę, obligatoryjnie musimy zarejestrować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, uzyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, pozałatwiać formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Gdy Twoja firma już działa, powinieneś w zasadzie tylko zrobić zmianę w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), dodając tamże zapis o handlu w Internecie.

Bardzo ważna kwestia tyczy się produktów. Gdy już namyślimy się czy nasz asortyment wypełni coś branżowego, z hermetycznej działki, czy też towary uniwersalne, produkowane na olbrzymią skalę, skupiamy się na sumiennym wyselekcjonowaniu dystrybutora. Odpowiedzialność, punktualność i wiarygodność, to powinna być grupa cech, na którą trzeba mieć baczenie. Jest oczywistym, że ważny dla nas będzie też przełożenie jakości na koszta. Taniej nie oznacza zawsze lepiej i odwrotnie. Masz już dostawcę? W tym momencie należy zredagować unikalne prezentacje oferowanych przedmiotów. Wielu się zastanawia – ale po co mi oryginalne opisy?

Zanurzamy się w tym momencie w sferę pozycjonowania. Nie wystarczą nam opisy dostarczane przez producentów. Jeśli pragniemy jak najszybciej czerpać profity z inwestycji, to w takiej sytuacji należy postawić na unikalne opisy – chwytliwe dla Kontrahentów, lecz także uregulowane pod SEO, żeby dobrze nam znana wyszukiwarka Google wystawiła nam wysoką ocenę jakości. Jeżeli nasza treść była już wcześniej gdzie indziej – narzędzie wyszukujące oceni Was jako niezbyt atrakcyjnych i nie zapewnimy sobie czołowej lokaty w wynikach wyszukiwania. Opcje mamy dwie – albo redagujemy takie opisy samodzielnie lub też, co zalecamy, zatrudniamy do tego eksperta od SEO.

Wiemy już jak zadbać o oryginalne opisy – czas na udostępnienie określonych systemów płatności. Do często spotykanych możemy zaliczyć:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Z pewnością będziemy chcieli też zagwarantować Nabywcom zapłatę za pobraniem oraz z góry. Kluczową sprawą jest to, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– np. przy pomocy szyfrowania SSL. Bezpieczeństwo transakcji z pewnością wpłynie pozytywnie na zaufanie Odbiorców.

Sklep internetowy – kwestie techniczne

Idea jest, poznaliśmy mocne i słabe strony konkurencji, mamy już biznes plan oraz właściwie przygotowane do sprzedaży produkty? Teraz trochę spraw technicznych.

Dobór oprogramowania nie potrwa pięć minut, gdyż może zdecydować o sukcesie sklepu. O tym, które należy wybrać warto zapytać specjalistę z tej dziedziny. W niektórych przypadkach starczy choćby darmowe oprogramowanie, ale w przypadku rozległej wizji lepiej przeznaczyć środki na full serwis, a nawet na indywidualne oprogramowanie.

Domena może być dostarczona w parze z oprogramowaniem, zawsze tak to działa. Jeżeli nie dostaniemy takiego bonusu – wówczas będziemy zmuszeni ją dodatkowo kupić. Nie sprawdzą się tutaj skomplikowane rozwiązania – nasza domena musi być prosta, taka, którą bez problemów zapamiętamy i powtórzymy w gronie znajomych .

W temacie hostingu najważniejszy będzie rozmiar serwera i dane dotyczące transferu – co naturalnie zależy od wielkości sklepu internetowego. Nie korzystajmy tutaj darmowych hostingów – niosą za sobą one nam multum restrykcji, hamujących rozwój naszego projektu.

Tworzenie sklepów internetowych —–> http://www.blacksoft.pl/tworzenie-sklepow-internetowych/

Komentarze są wyłączone.