Sklep internetowy stworzony przez WordPress

Okna pasywne Toruń
17 września, 2020
Optymalizacja stron na WordPress
17 września, 2020

WordPress, jako od dawna jedna z najpopularniejszych i często wybieranych platform do projektowania witryn WWW posiada też specjalną zaletę. Najlepsze dodatki tworzone są we wtyczkach, a za sprawą wtyczki WooCommerce to też idealne narzędzie do stworzenia e-sklepu. Dzięki temu, że WordPress działa poprzez własny CMS, tj. system zarządzania treścią, jest przyjazny w obsłudze dla użytkowników i wspiera projektowanie stron i sklepów internetowych bez potrzeby wykorzystania rozwiniętej programistycznej wiedzy.

WooCommerce jest w pełni kompatybilną z WordPressem wtyczką, jaka przebudowuje witrynę na WordPressie w profesjonalny e-sklep. Jej obsługa, zwłaszcza że jest też po polsku, jest właściwie prosta i gwarantuje sporo opcji. Dzięki niej da się dodawać produkty, ich opisy i parametry, zdjęcia, ceny, a nawet dostępność w magazynie. Z kolei osoby korzystające ze sklepu zyskują funkcję koszyka i w szybki i bezproblemowy sposób zrobić zakupy.

Z jakiego powodu warto projektować sklep internetowy korzystając z WooCommerce?

Wtyczka WooCommerce została przygotowana ze względu na użytkowników WordPressa, z tego powodu została dostosowana do jego funkcjonalności, a jej instalacja jest całkowicie prosta. Ponadto bardzo dużo szablonów i motywów jest zupełnie kompatybilnych z WooCommerce, a więc oprawa graficzna, elementy układu albo działanie sklepu internetowego na WordPressie jest łatwe do ulepszania. Wszystko, czego potrzeba to niewielka ilość wiedzy i wyobraźni, żeby zaprojektować sklep internetowy dopasowany do potrzeb, a do tego estetyczny i przyjazny dla klientów.

Co równie ważne, projektując e-sklep poprzez WooCommerce i WordPress posiada się pełną kontrolę nad sklepem. To odznacza WooCommerce w zestawieniu do sklepów internetowych abonamentowych, to łatwe  modyfikacje wyglądu i funkcjonalności sklepu, przy wsparciu specjalistów. E-sklepy na WordPressie są tak znane, że przy zaistnieniu kłopotu można nie tylko sięgnąć po wsparcie specjalizujących się firm, ale też szukać wśród grup, na blogach czy forach wsparcia fachowców i osób, które wcześniej mogły spotkać się z takim problemem.

Wartością WooCommerce jest również to, że posiada ogromny zakres własnych, zaawansowanych dodatków. Powodzenie e-sklepów na WordPressie sprawia, że developerzy ciągle projektują nowe dodatki i wtyczki dedykowane WooCommerce. To sprawia, że jeżeli sklep wymaga jakiejś funkcjonalności, przeważnie wystarczy przejrzeć gotowe wtyczki i bardzo możliwe jest to, że odpowiadające na potrzebę do pracy poszukiwane rozszerzenie istnieje od dawna. Oprócz tego WooCommerce często usuwa konflikty między wtyczkami i motywami w ciągu aktualizacji.

Uruchomienie e-sklepu przez WooCommerce i WordPress

Podłączenie WooCommerce do WordPressa jest łatwe. Wszystkim, co trzeba zrobić to w dziale wtyczek wyszukać WooCommerce. Po dodaniu wtyczki, w panelu administratora pokazują się dodatkowe funkcje, dzięki którym możliwe jest dodawanie produktów, kierowanie zamówieniami albo płatnościami i przechowywanie danych o klientach. Poza tym dostępne są także statystyki, raporty i analizy sprzedaży.

Warto pamiętać, że nie wszystkie możliwości WooCommerce są całkowicie bezpłatne. O ile nieodpłatna wersja oferuje wiele, niektóre przydatne w sklepie internetowym funkcje mogą łączyć się z kosztem. Dla przykładu płatne dodatki dotyczą obsługi płatności internetowych, integracji z firmami kurierskimi, sklepami mediów społecznościowych (np. na Facebooku), Allegro, albo rozwiniętych funkcji promocji lub opinii. Część płatnych opcji posiada nieodpłatną wersję, jednak może okazać się, że do najwydajniejszego działania sklepu na WordPressie najlepsza okaże się wtyczka płatna.

Wsparcie i bezpieczeństwo sklepu na WordPressie

Bezpieczeństwo e-sklepu to ważna kwestia. Sam WordPress oraz WooCommerce są nadal poprawiane przez autorów, ze względu na co są oceniane jako bezpieczne. Problemem mogą być jednak dodatkowe wtyczki, które nie zawsze są w pełni zgodne ze sobą, dlatego mogą w pewnym stopniu tworzyć dojście do witryny. Z tej przyczyny, należy wybierać ograniczoną ilość rozszerzeń, przede wszystkim tych szczególnie potrzebnych do stworzenia sklepu. Żeby zapewnić bezpieczeństwo e-sklepu stworzonym przez WordPress i WooCommerce warto co raz aktualizować wotywy i wtyczki. Aktualizacje przeważnie skierowane są na usuwanie błędów i luk. Poza tym dojście do konta administracyjnego i serwera FTP powinien posiadać głównie właściciel sklepu i ewentualnie osoby wsparcia technicznego. Ponadto hasła powinny być zawsze mocno skomplikowane, żeby zapewniały większe bezpieczeństwo e-sklepu.

Warto również wybrać solidny hosting z tworzeniem kopii danych oraz wsparcie profesjonalistów. Wsparcie techniczne może okazać się nieoceniona, jeżeli pokaże się problem, z którym trudno będzie wygrać samemu. Oprócz współpracy z fachową firmą, jaka zajmuje się wsparciem technicznym w zakresie WordPressa, sporo opracowań problemów znajduje się na blogach i forach internetowych lub na grupach. Niekiedy wystarczy zadać w takim miejscu pytanie i czekać na odzew. Jeśli jednak kłopot wymaga natychmiastowej naprawy, lepiej zwrócić się po pomoc ekspertów.

Sklep internetowyBlackSoft sklepy internetowe

Komentarze są wyłączone.