Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

Biuro rachunkowe i Elektroniczna e-księgowość
21 września, 2020
Turystyczny termos – który najlepszy oraz czym kierować się przy jego wyborze?
21 września, 2020

Jaką techniką wybielać zęby, by wypracować pożądany skutek?

Wybielanie zębów, przede wszystkim fachowymi sposobami od stomatologa jest uważane za najtrwalszy wśród skutecznych działań estetycznych . W zależności od sposobu, można bez przeszkód osiągnąć biel zębów widoczniejszą o parę tonów. W głównej mierze wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, pojawiających z uwagi na włączenie do posiłków np. kolorowej diety.

Pośród kupowanych przez pacjentów napojów i pokarmów istnieje wiele produktów, jakie wpływają na kolor zębów. Do głównie wymienianych należą soki, kawa oraz różne kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak by możliwe było usuwanie skutków pochłaniania barwiącego jedzenia, ponieważ białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Bywa jednak tak, że nawet wyleczone zęby mają żółtawy odcień. Rozwiązaniem tego problemu są zabiegi wybielania zębów. Poza codzienną pielęgnacją specjalnymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą wybrać profesjonalne zabiegi wybielające w klinice stomatologicznej, np. poprzez naświetlanie specjalnymi lampami.

Lampa Beyond

Najbardziej profesjonalne przywracanie bieli zębów działa na zasadzie naświetlania ich skonstruowanymi w tym celu specjalnymi lampami. Ta metoda wybielania gwarantuje widoczne wyniki w krótkim czasie.

Pośród najpopularniejszych lamp wybielających jest lampa Beyond, czyli nowoczesna technologia, zapewniająca zadowalające oraz trwałe efekty już po pojedynczym zabiegu wybielania zębów. Co więcej ten sposób niszczy do 98% bakterii znajdujących się w jamie ustnej oraz minimalizuje zapalne stany przyzębia, a do tego wspiera utwardzanie wypełnień i kompozytów stomatologicznych. Tak więc wybielanie zębów, chociaż najsilniej pożądane, nie jest jedynym dodatnim efektem zabiegu.

Lampa Beyond jest funkcjonalnym urządzeniem, z ramieniem obracającym się w zasięgu 360°, co oznacza, że może zostać dopasowywana do różnych pozycji pacjenta, co zwiększa dokładność pracy i wygodę. Co więcej także natężenie lampy może zostać dopasowana do wymagań pacjenta, w zgodzie z zaleceniami lekarza dentysty. Natężenie lampy może być intensywne, standardowe lub łagodne z uwagi na to, jak silne są przebarwienia.

Inne techniki wybielania

Wielu marzy o promiennym oraz całkowicie białym uzębieniu. Z tego powodu na rynku znane są odmienne sposoby wybielania, na jakie każdy może wypróbować. Jednym z najpowszechniejszych są oczywiście pasty wybielające . Całkiem skutecznie usuwają przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby, ale nie uszkadzają szkliwa. Równie powszechne są paski, lakiery oraz wybielające żele do nakładania w domu. Można je nabyć np. w aptece, ale często to niezbyt dokładny sposób rozjaśniania zębów. Przede wszystkim między nimi.

Nie każdy pamięta, że skutecznym sposobem na wybielenie zębów jest dokładne usuwanie osadów w gabinecie stomatologicznym np. zabiegiem scalingu. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia zapewnia rozjaśnienie zębów. Kolejnym sposobem dostępnym gabinecie dentystycznym są także specjalne nakładki. W odróżnieniu od tych dostępnych w aptece są na wymiar dobrane do pacjenta na podstawie odcisku jego zębów. Pacjent samodzielnie wkłada nakładki po wizycie u dentysty oraz korzysta z nich według ustaleń dentysty.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Jak sprawić, by wybielanie było efektywne oraz w pełni bezpieczne? Fundamentem bezpieczeństwa wybielania jest kontakt z dentystą. Już obecnie wiemy wszystkie babcine sposoby, chociaż teoretycznie dają efekt, w rzeczywistości niszczą szkliwo oraz łatwo drażnią dziąsła. Stomatolog profesjonalnie pomoże sprawdzić, jaka technika spośród dostępnych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla pacjenta. Ponadto obejrzy stan jamy ustnej oraz podpowie, czy przed wybielaniem niezbędne będzie leczenie.

Bez względu na metody wybielania , trzeba zatroszczyć się, by kupowane były one ze sprawdzonych źródeł. Popularne nakładki albo żele wybielające bezpieczniej kupić w wypróbowanych punktach lub z rekomendacji stomatologa. Wielkie promocje nie dają gwarancji bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Z uwagi na to lepiej udać się na profesjonalne wybielanie u stomatologa. Tak mamy gwarancję, że dentysta stosuje certyfikowane produkty, a na bazie swojej wiedzy przeprowadza bezpieczny zabieg.

Ile czasu minie aż pojawiają się skutki wybielania ?

Warto zauważyć, że wybielanie nie działa błyskawicznie. Na przykład wybielanie metodą nakładkową trwa parę tygodni. Wybielanie lampą przyniesie szybki efekt, ale należy mieć na uwadze to, że zęby przez kolejne dni mogą być nadwrażliwe. Z reguły po zabiegu wybielania trzeba również przenieść się na białą dietę, by nie zniszczyć uzyskanego rezultatu. Jeżeli będziemy słuchać zaleceń stomatologa, rezultat wybielania będzie trwały.

Efektywność wybielania zębów

W jakich sytuacjach wybielanie nie daje rezultatów? Niwelowanie przebarwień wynikających z diety pozwoli odkryć naturalny kolor zębów, a one często nie są całkiem białe. Zdarza się, że zęby naturalnie są lekko żółte, kremowe, a czasem nawet sine. Zdarza się tak, że zęby zmieniają barwę np. z powodu stosowanych leków lub w wypadku zębów martwych. W takiej sytuacji nie osiągniemy całkowitej bieli środkami wybielającymi z drogerii, ani fachowym zabiegiem wybielania u stomatologa.

Jak sobie radzić, kiedy zabieg wybielania zębów jest nieskuteczny? W takim przypadku decydujemy się inne zabiegi estetyczne znane u stomatologa. Dobrym sposobem będzie zaaplikowanie licówek stomatologicznych. Te estetyczne nakładki, jakie na stałe aplikujemy na zęby, mają dużo plusów. Poza tym, że możemy dostosować ich barwę do chęci pacjentów, przy użyciu licówek dentysta może dokonać także drobnej poprawy kształtu zębów (np. usuwanie diastemy). Z uwagi na to warto przed wybielaniem porozmawiać z dentystą, by stwierdził, jaka technika będzie najlepsza.

Wybielanie zębów

Komentarze są wyłączone.