Klinika stomatologiczna Toruń

Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Jakie nowoczesne zabiegi znajdziemy w klinice stomatologii estetycznej?

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów i na rozkwitu technologii i technik stosowanych w leczeniu zębów. Zabiegi stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest niemal od razu podczas jednej lub kilku wizyt w klinice dentystycznej. Od niedawna pacjenci mają do wyboru wiele metod, które eliminują przebarwienia oraz korygują wygląd i kształt zębów, a także wypełniają braki. Za sprawą tego każdy pacjent, który pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu w pełni uśmiechnięty w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża część pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po pełnym leczeniu zębów. Parę lat temu na końcowy efekt należało czekać aż do zakończenia leczenia oraz całkowitego wygojenia tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie powstała możliwość zobaczenia rezultatu pracy stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Na czym to polega? Digital Smile Design to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych od pacjenta – to znaczy odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy użyciu specjalnego programu wprowadza wszelkie poprawki. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów i wpływ zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Co więcej cyfrowe projektowanie uśmiechu można wykonać mając już przygotowany plan leczenia dentystycznego, więc pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian lub skorzystać z programu w formie przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może wyjaśnić dentyście jakiego rezultatu oczekuje, natomiast stomatolog wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą niezbędne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba wypełnić usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale też zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku decyduje się na aplikację implantu zębowego. Niestety do tej pory, chociaż implanty są najmocniejszym oraz zdaniem dentystów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, pełen przebieg leczenia trwał kilka miesięcy, bo aplikacja implantów zębowych łączy się długim czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne zmniejszenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant musi połączyć się z kością, co wymaga trochę czasu, za sprawą nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną ze wszpaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści opracowali do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą można założyć bezpośrednio na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant zęba w pełni zespoi się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, gdzie stomatolog zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałe uzupełnienie.

Profesjonale wybielanie zębów lampą w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie stworzonej do tego lampy gwarantuje zdecydowanie lepsze rezultaty przy ledwo jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszelkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, dlatego że nawet zupełnie wyleczone zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, która usuwa przebarwienia, a obok tego eliminuje do 98% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów lampą w gabinecie stomatologicznym jest niezwykle wygodny oraz nie zabiera wiele czasu. Szczególnie istotnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto dodać, że stomatolog może bez problemu regulować siłę lampy oraz w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można poprawić też za pomocą koron protetycznych i licówek stomatologicznych. Korony służą zastąpieniu zębów np. po leczeniu kanałowym lub do umieszczenia jej na implancie. Wykorzystuje się je w głównej mierze ze względu na to, że bardzo dobrze imitują naturalne zęby. Sporządza się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, jakie zakłada się na zęby. Pod licówkami można schować niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się też jako sposób poprawy małych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy zakryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub ukruszony fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń

Komentarze są wyłączone.