Stomatologia Toruń

Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Jak kupić dom
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachów i poddaszy ocieplanie pianką lub wełną
Ocieplanie dachów
17 września, 2020
Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Każdy z nas niejednokrotnie spoglądał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że idealny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie fejsbukowych selfie warto walczyć o wygląd swoich zębów. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach społecznościowych. Na stan naszych zębów w dużej mierze wpływają nawyki żywieniowe. Kawa, kilka kubków herbaty dziennie, czerwone wino lub palenie papierosów mają duży wpływ na kolor naszych zębów. Niezwykle istotna jest także prawidłowa higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania pomogą nam utrzymać zęby w odpowiedniej kondycji. Na kolor naszego uzębienia w istotnym stopniu wpływają też predyspozycje genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie na wysokim poziomie zaawansowania i umożliwia nie tylko wybielać ale także korygować kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są małe i nie pasują do twoich rysów? Masz problem z kształtem twoich zębów? Marzysz o tym, by były  proste i białe? Nowoczesne sposoby stomatologii estetycznej pozwolą ci osiągnąć zamierzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć idealny uśmiech od zaraz. Stomatologia estetyczna posiada duży wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa masy ceramicznej nakładana bezpośrednio na zęby. Licówki pozwalają na zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uśmiechu jest wykluczenie przeciwwskazań. Licówek nie należy zakładać u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek powinni zrezygnować pacjenci po leczeniu kanałowym. Jeśli nie cierpisz na żadną z wyżej wymienionych dolegliwości, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich zębów. Aby sporządzić indywidualnie dopasowane licówki, dentysta pobiera wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta opracowuje najpierw symulację uśmiechu- pokazuje ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju bazą, którą możemy przetestować. Dzięki makiecie specjalista wie, które fragmenty szczęki potrzebują korekcji. Dzięki temu możemy cieszyć się idealnie dopasowanymi nakładkami, które będą wygodne w użytkowaniu. Ostatni krok w drodze po piękny uśmiech jeśli wszystko jest odpowiednio dopasowane do pacjenta, to cementowanie ceramicznych nakładek . Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- które wybrać?

Wyróżniamy kilka rodzajów nakładek na zęby:

  • Kompozytowe- niska cena, skomponowane  skomponowane z kilku składników. Ich cena wynosi od 200-400 zł za ząb.
  • Akrylowe- wykorzystywane w makietach jako licówki tymczasowe grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, niska trwałość.
  • Ceramiczne-są dużo twardsze niż naturalne szkliwo, są trochę droższe, ale ich trwałość jest największa. Ceny wahają się 600- 2500 zł.

Wybielanie- czy warto zainwestować?

Zaawansowany poziom innowacji dentystyki estetycznej umożliwia nie tylko zmienić kształt zębów. Co druga osoba marzy o idealnie białych zębach. Istnieje sporo sposobów by uzyskać hollywoodzki uśmiech. Prezentujemy najczęstsze z nich:

  1. Wybielanie za pomocą lampy Beyond

Zabieg wybielania za pomocą lampy zaczynamy od pozbycia się kamienia i osadów. Zabieg ten wykonuje się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Następnym krokiem jest zastosowanie specjalistycznego żelu wybielającego. Żel ten jest aktywowany przez światło lampy. Wizyta trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia zajmuje to około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Stomatologowie zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. Żel wybielające z nakładkami do stosowania poza gabinetem stomatologicznym

Następnym sposobem na uzyskanie idealnie białych zębów jest zastosowanie w specjalistyczny żel wybielający z nakładkami. Zestaw nabędziemy w większości gabinetów dentystycznych razem z instrukcją użycia od profesjonalisty. Najczęściej nakładki należy nosić przez dwie godziny dziennie. Cała kuracja trwa siedem dni. Ile kosztują wybielające nakładki? Cena nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to wersja tańsza niż wybielanie u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy w gabinecie.

  1. Piaskowanie

Przeraża cię myśl o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się martwić! Piaskowanie to stuprocentowo  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie rekomendowane jest osobom palącym. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Piaskowanie sprawia, że zęby są jaśniejsze i wypolerowane, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie trwa około 30 minut a jego koszt jest stosunkowo niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Komentarze są wyłączone.