Szkolenie kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologii Estetycznej
30 sierpnia, 2020
Materac do łóżka twardy czy miękki jaki kupić
Kupujemy wygodny materac do łóżka
31 sierpnia, 2020

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Kierowcy pojazdów uprzywilejowanych potrzebują odpowiednich uprawnień. Według przepisów prawa niezbędne jest podstawowe prawo jazdy w odpowiedniej kategorii, pozwolenie Starosty, potwierdzenie ukończenia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Co więcej niezbędne są pozytywne wyniki badań lekarskich i psychologicznych, które poświadczą możliwość kierowania pojazdami. Pełne szkolenie gwarantuje zdobycie wszelkich potrzebnych dokumentów. Dla osób, które uzyskały już uprawnienia wcześniej dostępne są uzupełniające szkolenia, które powiększą osiągnięte zdolności. Żeby podjąć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Jedynym wymaganiem obok posiadania tradycyjnego prawa jady danej kategorii jest przekroczenie wieku 21 lat. Z kolei badania lekarskie można wykonać po zakończeniu szkolenia albo w jego czasie.

Dla kogo szkolenie na pojazdy uprzywilejowane?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane przyciąga w głównej mierze osoby, które planują kierować tymi pojazdami w pracy w służbach publicznych. Praca kierowcy pojazdu uprzywilejowanego wiąże się z większym ryzykiem kolizji. Zgodnie z kodeksem drogowym są sytuacje, kiedy pojazd uprzywilejowany może nieprzestrzegać przepisów ruchu drogowego. W określonych sytuacjach nie musi zważać na sygnalizację świetlną oraz pionowe i poziome znaki, przy czym wymagane jest zachowanie przede wszystkim ostrożności. Z uwagi na to osoba kierująca pojazdem uprzywilejowanym musi wyróżniać się błyskawiczną reakcją, zręcznością oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie trudnych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych wlicza się wszystkie te, które wysyłają niebieskie, błyskowe sygnały świetlne oraz sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie. Wśród nich są to pojazdy policji, straży pożarnej, miejskiej lub gminnej. Według przepisów ruchu drogowego są to również pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie zainteresuje też kierowców chcących zatrudnić się w Straży Granicznej, Służbie Celnej, Służbie Parku Narodowego oraz innych służbach bezpieczeństwa. Posiadając te uprawnienia można również prowadzić bankowozy i pojazdy przewożące wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane w pełni przygotuje kierowcę do zatrudnienia w tym charakterze.

Program szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został wymyślony tak, by nauczył kierowcę reagowania na niebezpieczne sytuacje w ruchu drogowym i wychodzenia z nich bez kolizji. Za pomocą technik ekstremalnej jazdy, kierowca utrzymuje większe bezpieczeństwo swoje, a także pasażerów albo osób trzecich potrzebujących pomocy. Szkolenie prezentuje ekstremalne sytuacje, kiedy niewykluczona jest strata panowania nad pojazdem. Podczas szkolenia kierowcy rozwijają swoje umiejętności, niezbędnych do bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane dostępne jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E oraz w kat. C, C1, C+E. Podstawowe szkolenie przeznaczone jest dla każdego kierowcy, z kolei szkolenie uzupełniające przygotowano dla kierowców, mających już uprawnienia. W szkolenie wchodzą zajęcia teoretycznie i praktyczne oraz egzamin wewnętrzny. W tematach, jakie znajdują się w teoretycznych zajęciach są mechanizmy i skutki wypadków drogowych, podstawy psychologiczne uprzywilejowanego transportu oraz kierowanie pojazdem w niebezpiecznych warunkach. Ważnym elementem jest również utrwalenie przepisów ruchu drogowego. Natomiast praktyczne zajęcia obejmują ćwiczenia na płytach poślizgowych.

Ukończenie zajęć praktycznych i teoretycznych oraz egzaminu końcowego, skutkuje otrzymaniem zaświadczenia, które jest bazą do uzyskania prawa do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Pozyskanie zaświadczenia oznacza ukończenie szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dokonaniu wszelkich formalności kierowca posiada uprawnienia do pracy w roli kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Przygotowanie do szkolenia na pojazdy uprzywilejowane

Kierowca chcący zaliczyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi mieć ukończone 21 lat i prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najwygodniejszą formą wpisania się na szkolenie, jest przygotowanie formularza zgłoszeniowego. Potrzebne materiały szkoleniowe oraz egzaminy przygotowuje ośrodek szkolenia. Także przeprowadzenie badań psychologicznych oraz lekarskich wlicza się w ofertę.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje i przekazuje profesjonalną wiedzę, dzięki wyspecjalizowanej kadrze instruktorów. Instruktorzy bazują na doświadczeniu i wiedzy, które cierpliwie przekazują kursantom. Ułożony program szkolenia dzięki doskonałej organizacji i wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi i technologii uczy kierowców prowadzenia pojazdu w ekstremalnych warunkach. Nauka zgodna z aktualnymi normami, warunki nauczania oraz przygotowana kadra instruktorów znających profesjonalne techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane bazą bezpiecznej jazdy i sprawnego poruszania się w ruchu drogowym w nawet najniebezpieczniejszej sytuacji.

Kurs na pojazdy uprzywilejowane

Komentarze są wyłączone.