Pranik -sprawy rodzinne

Księgowość Toruń - BIuro rachunkowe Toruń praca w zawodzie księgowej kadrowej
Jakie są obowiązki księgowej?
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet
Depilacja laserowa – nowatorski sposób na zredukowanie zbytecznego owłosienia
2 września, 2020
Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Najważniejsze informacje o sprawie rozwodowej

Co właściwie dzieje się podczas sprawy rozwodowej? Oraz czy sąd zadaje wyłącznie nieprzyjemne zapytania? Jak „usposobić” się do sprawy rozwodowej, ażeby zyskać rozwód? Ruszmy od tego, że współcześnie procesy w kwestii rozwodów absolutnie nie są niczym niezwykłym. Wiele mieszkańców miast i wsi po dłuższym czasie widzi swój błąd, jakiego się dopuścili w kwestii dopasowania partnera. Częstokroć małżonek oszukuje, nadużywa napojów wysokoprocentowych lub innych środków odurzających czy zamęcza psychicznie. W niniejszej sytuacji każdy z nas ma uzasadnienie, aby złożyć pozew o rozwód i wyglądać korzystnego wyroku sądu. Czekanie na korytarzu w sądzie na otwarcie procesu z pewnością jest niezwykle stresujące. Bynajmniej nie ma się tymczasem czego bać. Wystarczy posiadać fundamentalną wiedzę na temat tego, kto i o co będzie faktycznie na niej pytał. Jeżeli wiemy, że samodzielnie właściwie nie damy sobie rady, należy wówczas zwrócić się do adwokata rozwodowego, który przede wszystkim pomoże nam skumulować wszystkie potrzebne papiery.

Sprawę rozwodową przeprowadza zwyczajowo trzech sędziów, z czego siedzący w środku jest sędzią prowadzącym, zaś dwaj na brzegach – to sędziowie ławnicy. Postępowanie dzieje się bez udziału widowni, w konsekwencji z wyjątkiem sędziego centralnego i sędziów ławników, małżonków i pełnomocników nikogo więcej w ogóle nie powinno być podczas rozprawy. Właściwie nie musimy się w takim przypadku martwić, że koleżanka z pracy dowie się zbyt dużo o naszym pożyciu małżeńskim bądź o tym, co konkretnie dzieje się w naszej rodzinie. Następnymi krokami rozprawy są: wypytywanie współmałżonków, przesłuchiwanie najbliższych, przesłuchanie stron i definitywnie – wydanie wyroku.

Jakie pytania sąd zadaje podczas rozprawy?

Na pierwszej sprawie rozwodowej sąd najczęściej startuje od zadawania wszechstronnych pytań. Czy współmałżonkowie prowadzą łącznie gospodarstwo domowe? (jeżeli nie, to od kiedy ma miejsce taka sytuacja); jak konkretnie wygląda sytuacja z dziećmi? (oraz czy są pełnoletnie, kto dzisiaj sprawuje nad nimi opiekę, jeżeli matki lub ojca w owym domu praktycznie w ogóle nie ma); czy wcześniej toczyły się wobec któregokolwiek z małżonków procesy rodzinne? Oraz czy występuje w ogóle jakakolwiek szansa na uchronienie małżeństwa? Po tych zapytaniach sąd przechodzi do wysłuchania najbliższych. Ma szansę to zrobić na wczesnej rozprawie lub dopiero na drugiej. Na wstępie przesłuchiwani są krewni strony powodowej, zaś następnie – strony pozwanej. Od liczby świadków zależy suma postępowań, zaś każdy z partnerów ma możliwość zadawać im pytania. Gdy wszyscy zostaną już wysłuchani, wówczas sąd przechodzi do przesłuchania małżonków. Mają szansę oni zaprezentować swój stosunek do sprawy, odnieść się do tego, co konkretnie stwierdził któryś ze świadków lub sam małżonek.

W jakiej sytuacji sąd może nie orzec rozwodu?

  • Wtedy, gdy ucierpiałoby na orzeczeniu o rozwodzie dobro dziecka, przede wszystkim małoletniego
  • Pozostawałoby to w rozbieżności z regułami współżycia społecznego
  • Rozwodu pragnie wyłącznie winowajca małżonek, np. ten który dokonał niewierności (drugi małżonek musi zaprezentować aprobatę na rozwód)

Dlaczego warto zdecydować się na adwokata rozwodowego?

W sporej ilości sprawach może pomóc nam adwokat, przede wszystkim jeżeli planujemy, ażeby sąd zawyrokował winę jakiejś ze stron za rozpad związku. Powinniśmy się również do niego udać w takiej sytuacji, jeśli: strony miały łączny kapitał, zaś jedno z nich prowadzi działalność gospodarczą w stadium ruiny; zamierzamy, ażeby zostały zasądzone alimenty na drugiego partnera lub na dzieci; pragniemy posiadać wyłączną zwierzchność rodzicielską lub pragniemy pozostałej stronie zawęzić związki z dzieckiem; okoliczność wymaga osądzenia sposobu korzystania ze wspólnego domu, jego podziału lub powierzeniu go jednemu z małżonków; trzeba zasądzić rozdział kompletnego dobytku. Adwokat może nam pomóc nie wyłącznie w sytuacji rozwodu, wręcz przeciwnie – też w czasie separacji. Należałoby wspomnieć, że rozwód i separacją charakteryzują dwie różnorakie sprawy, jakie choć są podobne, lecz różnią się konsekwencjami. Wyrok trybunału o rozwodzie sprawia, że małżeństwo przestaje egzystować. W sytuacji separacji małżeństwo cały czas działa formalnie. Osoby, jakie wybrały separację, z jakiś powodów wcale nie pragną zdecydować się na rozwód, np. jeżeli są religijne lub posiadają na wychowaniu niedorosłe dzieci. Występuje także coś wyjątkowego, jak separacja faktyczna, gdzie mąż i żona mieszkają rozdzielnie, czyli nie zajmują tego samego mieszkania.

O czym powinniśmy pamiętać?

Bezwarunkowo trzeba posiadać w teczce wszelakie potwierdzenia obciążające przeciwną stronę, jeżeli zależy nam na osądzeniu jedynej winy. Mogą to być zdjęcia, wiadomości z telefonu, wiadomości elektroniczne czy filmy. Musimy udowodnić, że partner, np. dokonał oszustwa albo jeszcze nadużywa trunku. Jeśli staniemy przed sędzią nie posiadając jakichś dowodów w niniejszej sprawie (albo nie posiadając obserwatorów zdarzeń) zdobycie rozwodu potrafi przebiegać bardzo rozwlekle. Rozpoznanie trybunału będzie opierało się na przepytaniu małżonków i świadków wydarzeń. Jeżeli potrzebujesz solidnego reprezentanta, to wejdź w owy odnośnik – Adwokat rozwodowy

Komentarze są wyłączone.