Malowanie bawialni i sal zabaw – murale przyjazne dzieciom

banery led - telebimy - ekrany led
Telebimy i banery LED na imprezy sportowe wynajem sprzedaż
7 grudnia, 2017
Paintball laserowy a paintball klasyczny
Paintball laserowy a tradycyjny
18 grudnia, 2017
Malowanie bawialni

Malowanie bawialni

Szkraby kochają gry. Podczas gier nie tylko bezstresowo spędzają chwile, ale też uczą się i rozbudzają swoją ciekawość i kreatywność. Bawialnie to doskonały patent na spędzenie wolnego czasu. Są one interesującym zamiennikiem huśtawek w parku, zwłaszcza wtedy, gdy za oknem pada deszcz. Sale zabaw to także miejsca, w których można przygotować imprezę urodzinową dla malucha czy urządzić bal przebierańców. Możemy wyczarować pomysłowe miejsce rozrywki dla dzieci, które będzie sprzyjało rozwojowi dzieci w określonym wieku. Dlatego tak istotny jest odpowiedni wybór kolorów i tematów przewodnich występujących w świetlicach. Ściany można na dodatek uatrakcyjnić dzięki rysunkom i grafikom.

Malowanie bawialni – kolory

Dla sporej grupy osób kolory mają drugorzędne znaczenie. Kolory mają wpływ na nasze samopoczucie. Niebieski nas uspokaja, natomiast czerwony pobudza. Biały jest doskonałym balansem, podobnie jak wszelkie barwy ziemi. Kolory w przestrzeni dziecka mają jeszcze większą wagę. Mogą one pobudzać rozwój młodego człowieka: pobudzać ciekawość i pomagać w zasypianiu. Dlatego tak istotny jest właściwy dobór kolorów i zachowanie balansu między nimi. Należy pamiętać o tym, że to jakich kolorów używa maluch podczas malowania czy rysowania, zazwyczaj przedstawia jego stan emocjonalny. Kolory i ich znaczenie były niejednokrotnie elementem badań psychologów.

Malowanie bawialni – trendy i motywy

Miejsce zabaw najprościej jest pomalować przy użyciu jednego koloru farby. Artystyczne wykończenie ścian bardziej trafia do dzieci. Inspirujące murale zazwyczaj widoczne są w przedszkolach, salkach do zabaw pozalekcyjnych czy w ośrodkach sportu dla dzieci. W tego typu urozmaicenia inwestują też osoby organizujące imprezy dla dzieci. Dzięki temu nawet proste pomieszczenie zyskuje swój własny, niepowtarzalny charakter.

Najczęściej w tego typu artystycznym malowaniu ścian wykorzystuje się postaci z bajek. Opcji jest wiele. Inspiracją są bajki, które dzieci uwielbiają: historia bardzo charakternych samochodzików, czy ślimaków, które chciały pobijać rekordy prędkości. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak Pixar i DreamWorks. Mimo upływającego czasu nie maleje popularność postaci takich jak: kaczor Donald, Kopciuszek czy Piękna i Bestia.

Ciekawym sposobem na aranżację bawialni jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Zawsze sprawdza się dżungla, rafa koralowa czy przestrzeń kosmiczna. Dzięki takim grafikom nie tylko upiększymy ściany, ale także pobudzimy ciekawość dziecka. Rysunki przedstawiające sawannę zmotywują do nauki nazw zwierząt, a namalowana łąka to zachęcą do poznawania roślin i owadów.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na ścianach, warto uzależnić od wieku maluchów, które w sali będą przebywać. Do każdej grupy wiekowej dedykowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – kompozycja

Kompozycja ma znaczenie przy dekorowaniu wszystkich pomieszczeń, także sal zabaw dla dzieci. Dopasowanie poszczególnych elementów jest kluczem do sukcesu. Jeżeli wybierzemy jako temat dominujący muralu na przykład: pałac księżniczki, to z łatwością zaaranżujemy przestrzeń. Komnata z jadalnym stołem sprawdzi się w sali urodzin, natomiast biegające królewny zachęcą do ruchu i większej aktywności. Warto trochę pomarzyć i choć na chwilę wcielić się w dziecko. Kreatywnych rozwiązań jest naprawdę wiele. Artystyczne obrazy dla dzieci pozwalają spełnić dziecięce marzenia. Dzieci są najlepszymi pomysłodawcami. Warto to z nimi przedyskutować.

Malowanie bawialni – farba farbie nierówna

Sale zabaw dla dzieci nie powinny być tylko ładnie urządzone, najważniejsze, żeby były one bezpieczne dla dzieci. Dotyczy to nie tylko urządzeń, ale także, też artystycznego malowania ścian. Wyeliminować należy produkty, które zawierają substancje szkodliwe. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. Idealnie sprawdzają się na przykład farby nie rozcieńczane rozpuszczalnikami. Na uwadze musimy mieć to, iż wśród maluchów są też alergicy. Dlatego tak istotny jest wybór nietoksycznych substancji.

Zalety

Wykorzystanie tego typu rysunku jako elementu dekoracyjnego wszystkich sal dla dzieci to doskonały plan na wyróżnienie się na tle konkurencji, a w dzisiejszych czasach ma to kluczowe znacznie. Maluchy zwrócą uwagę na ciekawe rysunki,a to z całą pewnością wpłynie na wybór rodziców. Przemyślaną dekoracją ścian można powiększyć przestrzeń, czy zamaskować jej braki. Wielu artystów stosuje techniki, dzięki którym rysunki wyglądają jak trójwymiarowe.

Artystyczne dekorowanie bawialni jest coraz częściej spotykane. Liczni absolwenci zajmujący się sztukami pięknymi oferuje swoje usługi. Głównym celem tego typu inwestycji jest umilenie czasu dzieciom. Własny dom, także może stać się polem do popisu. Może to być jedna ściana albo jej fragment. Wykorzystanie postaci z bajek istotne jest też w szpitalach i domach dziecka. Wystarczy naprawdę niewiele, aby umilić czas dzieciom i sprawić , żeby się uśmiechały.

Malowanie bawialni na życzenie —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.