Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!

Depilacja depilacja za pomocą wosku depilacja w toruniu depilacja rabaty
Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem
27 marca, 2017
dekoracje ślubne toruń dekoracje na wesele dekoracje na uroczystości
Dekoracje ślubne – papierowe zaproszenia, biżuteria i menu
30 marca, 2017
Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń

Czego możemy oczekiwać grając w escape room?

Ostatnimi czasy na dominującym miejscu były rozgrywki odbywające się za pośrednictwem Internetu, które nie miały praktycznie nic wspólnego ze światem obiektywnym. Co istotne – w mgnienia oku wyparły gry planszowe, prawdziwe szachy, scrabble itp. Paru użytkowników zasiadało przy swoich komputerach w domu na niezliczone godziny i wnikało w nierzeczywisty świat (z myszkami takiej wydajności, że trudno było niewprawionej osobie nadążyć wzrokiem za kursorem). Skutek był taki, że relacje interpersonalne w szerokim zakresie przeniosły się właśnie tam. Bywały sytuacje, w których osoby mieszkające w tym samym domu (np. na pierwszym i drugim piętrze), zamiast spotkać się twarzą w twarz, przesyłały sobie sms-y, korespondowały ze sobą na Facebook’u albo grały ze sobą w sieci. Z jednej strony można dyskutować o intensywnym wpływie technologii na życie każdego człowieka, z innej – o pasywności lenistwie i zaraźliwej obojętności na innych.Wyjątkowym pomysłem okazała się sensacyjna rozrywka escape room. Swoje początki posiada wprawdzie w świecie symulacji wirtualnych, lecz później przeszła ważne transformacje. Oparta była całkowicie na tekście pokazującym się na ekranie laptopa, który dotyczył opisu wnętrza a także motywu: ucieczki z niego. Sama treść sprawiała, iż gra absorbowała od samego początku. Na przestrzeni kolejnych lat gra escape room została przeniesiona do scenariuszy gier online. Poprawiono grafię i tym samym nastąpiła era „point and click”, czyli gier wykonywanych przed monitorem laptopa z myszką w ręku. Zabawa Escape room przywędrował również do Polski i spotyka się każdego dnia z coraz szerszym zainteresowaniem. W niej nie ma miejsca na powierzchowne scenariusze czy codzienne dialogi. Gracz zostaje przeniesiony do oryginalnego pokoju, w którym spotyka się z innymi graczami.
Znajdują się tam niezwykłe przedmioty, trzeba rozwiązać kilka zagmatwanych zagadek, pochwalić się umiejętnością logicznego myślenia i pomysłowością. Escape room to gra akcji, która rozstrzyga się na żywo. Priorytetowy punktem wszelkich działań jest opuszczenie pokoju razem z towarzyszami. Wydaje się, że to wszystko jest normalne. Gracze jednak posiadają sprecyzowany czas na wydostanie się z pomieszczenia.

Główne etapy gry escape room

Na wstępie wszyscy gracze, którzy wybrali konkretny termin i porę, zostają zatrzymani w pokoju. Muszą przeszukać całe pomieszczenie. A wyszukać w nim można naprawdę wiele ciekawych rzeczy! Gracze mają od 45 minut do godziny, aby rozwiązać wszystkie zagadki i opuścić pomieszczenie. Klucz może być ukryty dosłownie w każdym zakamarku. Każdy pokój to kompletnie inna forma zabawy. Scenarzyści opracowali je w najmniejszych szczegółach, aby dostarczyć doskonałej rozrywki oraz fascynować do samego końca. Nie wszystkim udaje się uciec z takiego pokoju. Wtedy przybywa osoba sprawująca pieczę nad pokojami i je otwiera. Na niniejszym etapie uczestnicy mogą od niej otrzymać informacje, w jaki sposób trzeba było uciec bądź odpowiedź pozostaje zagadką. Niespodzianką jest z pewnością fakt, że uczestnicy sami muszą zgłębić historię pokoju – nikt im tego nie przekazuje. Czasami ma miejsce taka sytuacja, że uczestnicy potrafią zadziwić samych twórców tajemnic oraz wyjaśniają je w niestandardowy sposób, czyli taki, którego nie przewidział scenariusz. Podstawowym założeniem jest niewykorzystywanie siły, aby zbiec z pomieszczenia.

Jakie typy pokojów serwują nam toruńscy scenarzyści?

Pierwszym typem pokoju jest „Garaż słynnego żużlowca”. Scenariusz zakłada, że uczestnicy zakradają się do warsztatu słynnego żużlowca oraz próbują znaleźć tajnik jego zwycięstw. Ściślej mówiąc mają odszukać ukryty „skarb” w 60 minut, tymczasem okazuje się nim nie sekret sportowca, ale klucz do zwyczajnych drzwi, które zatrzasnęły się za nimi. Czy gracze pozwolą się zdemaskować? Czy zachowają trzeźwość umysłu i znikną z pokoju? Drugim modelem pokoju jest „Czar PRL-u”. Drzwi, które się zatrzasnęły, tak naprawdę są tunelem czasoprzestrzennym i gracze przemieszczają się kilkadziesiąt lat wstecz. By powrócić do swoich czasów muszą rozwiązać wszystkie zagadki i zbiec z pomieszczenia. Czy „za komuny” obywatelom żyło się lepiej? Z jakich substancji stworzony został eliksir szczęścia? Trzeci wariant pokoju nawiązuje do znajomej bajki o Smerfach i nazywa się „Smerfowa Kraina”. Scenariusz opiera się na porwaniu smerfów przez złego czarnoksiężnika Gargamela do swojego mrocznego zamku. Tam wytwarza eliksir, który ma na zawsze wyeliminować wszystkie niebieskie istoty. Za jednym ze komponentów musi udać się w podróż i to jest jedyny czas, żeby ocalić porwane smerfy. W zamku kryje się wiele pułapek, a zainteresowani są jedyną możliwością na przetrwanie. Ostatni pokój, ma nazwę: „Tajemniczy pokój nr 4”, to pomieszczenie, które właśnie kieruje się do innego wymiaru. Żadne inne informacje nie są przekazywane uczestnikom przed wejściem do niego. Czy ktoś jest zainteresowany? Escaping room można zarezerwować na specjalne okoliczności (np. na urodziny, wieczór panieński) również dla pracowników instytucji, aby zjednoczyć ich także zainspirować do twórczego działania. Dom Kłódek w Toruniu może także przygotować indywidualną propozycję, czyli przystosowaną do życzeń przyszłych graczy. Zapraszamy wejdź na stronę Domu Kłódek w Toruniu: Escape Room Toruń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.