Paintball laserowy a tradycyjny

Malowanie bawialni
Malowanie bawialni i sal zabaw – murale przyjazne dzieciom
11 grudnia, 2017
Pianka PUR - drewno
Pianka PUR – ocieplanie nie tylko dla domu
25 grudnia, 2017
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

Dzisiaj ludzie nierzadko lubią być zaskakiwani. Nie starcza nam już zwykłe wyskoczenie na drinka, czy do klubu. Jednym z niebanalnych pomysłów na niezapomnianą wspólną rozrywkę pracujących razem albo wieczór w gronie kolegów stał się paintball. Niektórzy entuzjaści tej nie stroniącej od mocnych wrażeń walki wybrali laser tag – często zwany paintballem laserowym. Czemu tak jest?

 

Paintball laserowy a tradycyjny

 

7 lat temu zaczęły wypływać artykuły opisujących proces zwiększenia renomy paintballa laserowego. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie są najważniejsze różnice między obiema dziedzinami rozrywki. Od czego zaczniemy? Przede wszystkim – materia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie opiera się na fizycznej amunicji, którą spotkamy w popularniejszej odmianie paintballa, co powoduje, że ból wyeliminowano. Ktoś powie – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Pewnie będzie uznanie wśród określonego grona, ale mimo wszystko – celowanie przy pomocy wiązki światła ma swoje olbrzymie korzyści.

Bezpieczeństwo laser tagu tyczy się zarówno biorących udział w rozgrywce jak i otoczenie. Nie trzeba zapewnić wyszukanych materiałów zabezpieczających teren, a samej rozgrywce może przypatrywać się publiczność, usadowiona niedaleko epicentrum zdarzenia.

Zastanówmy się teraz – co ze światłem, które emituje broń, służąca do walki przy paintballu laserowym. Mamy tu przykład użycia podczerwieni, totalnie komfortowej dla oczu. Przy takim rozwiązaniu walczący i obserwujący mogą się czuć swobodnie.

Paintball laserowy dysponuje wieloma atutami, a wśród nich należy wyróżnić kwestię stroju. Odwołując się do różnic – w pierwotnej wersji, przyśpieszone bicie serca i dobra zabawa związane są z obligatoryjnymi zabezpieczeniami oraz wymyślnymi mundurami. Szczególnie to ostatnie nie jest wygodne, gdy rządzi odczuwalny upał w lipcu czy miesiąc później. Tego problemu nie mają grający w paintball laserowy. Kombinezon może być praktycznie dowolny, dzięki czemu czujemy swobodę oraz komfort w trakcie gry.

Dzięki temu, iż wiązka światła wygryzła tu szerzej znaną amunicję – powiększa się grupa zainteresowanych amatorów laser tagu. Paintball tradycyjny jest niepodważalnie fajną zabawą, ale, nie będzie przeznaczony dla młodszych, a przy zachowaniu wymaganych środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w laser tag – aczkolwiek zazwyczaj będzie w tej sytuacji niezbędne specjalne zezwolenie od opiekuna. Brak bólu wywołanego amunicją może skusić do gry więcej kobiet.

 

Paintball laserowy – poczuj się jak bohater gry komputerowej

 

Prawdopodobnie lwia część czytających chociaż raz w życiu miało do czynienia z takimi grami jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Quake. Teraz laser tag powoduje, że możemy poczuć się jak w wyżej wymienionych.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. Co bardzo istotne – podczas gry w laser tag nie ma zastosowania reguła, że po jednym błędzie zostajecie wyeliminowani. Dobre rozwiązanie? Jedźmy zatem dalej. Profesjonalna spółka proponująca grę w paintball laserowy zapewne będzie się starała odwzorować broń, stosowaną przez służby wojskowe z Polski lub zagraniczne. Być może dostaniemy do rąk paintballowy karabin szturmowy G36, stosowany m.in. przez GROM czy wojskowych z Niemiec. Oczywiście prócz tego, czym powalczymy, musimy mieć zamontowane czujniki, które będą informowały o skutecznym strzale lub końcu zabawy. Warto by były one umiejscowione na głowie. Wzbogacenie ekwipunku w ciekawe rozwiązania, jak np.: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga szansę ubogacenia batalii i poczucia się jak wieloletni gracz wcześniej wypisanych gier.

Pamiętacie warianty gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag obecnie są dostępne w paintballu laserowym. Namawiamy do wypróbowania.

 

Paintball laserowy dobry na wszystko

 

Wymieniliśmy już sporo walorów paintballa laserowego. To właśnie one, w połączeniu z dosyć konkurencyjnymi cenami powodują, iż ta forma rozrywki jest niezłym rozwiązaniem na spędzenie popołudnia/wieczoru w gronie zżytej ze sobą ferajny, ale nie tylko.

Paintball laserowy będzie świetnym pomysłem dla przyjaciół, zastanawiających się w jaki sposób przygotować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 zjawiskowy wieczór kawalerski. Dziś zwykła impra w lokalu może nie wystarczyć, a tak męska rozgrywka zestawi wspaniałą zabawę z dobrze dobraną dawką mocnych wrażeń, która przyda się przed ślubem.

Paintball laserowy znajdzie swoje zastosowanie także, gdy chcesz zintegrować ze sobą swoich pracowników. Jego zaletą jest to, iż spokojnie zorganizujecie na świeżym powietrzu, gdy tylko najdzie was taka chęć.

Ta forma paintballa jest atrakcyjna dla nauczyciela i uczniów, gdy chcesz przygotować zaskakującą dla innych lekcję WF-u lub rozkręcić dzieciakom kolonie.

Pamiętajcie o jednym – lwia część firm będzie wymagała od was wcześniejszej rezerwacji, a biorąc pod uwagę coraz większą modę na paintballa laserowego, warto zapewnić sobie miejsce znacząco wcześniej, a kiedy wiemy o której godzinie się zjawić, zaleca się przyjcie trochę przed terminem i zaznajomienie się z zasadami, działającymi na obszarze obiektu organizującego imprezę. Gdy już będziemy przygotowani w 100%, skończy się przyjaźń i ruszy prawdziwa walka!

 

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.