Kubek termiczny do pracy lub szkoły

Nowoczesne metody izolacji termicznych
28 sierpnia, 2020
Kubki termiczne najlepszy dla Ciebie
29 sierpnia, 2020

Termokubek na każdą okazję

O kubkach termicznych myślimy zwykle w sezonie jesienno-zimowym, jeżeli planujemy zabrać gorącą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, a także np. na wycieczkę pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy , że termokubki nie tylko utrzymują gorąco, ale też sprawdzają się do noszenia zimnego napoju w upały. Jaki kubek termiczny będzie dla Ciebie? Wszystko zależy , czy potrzebujesz kubka do codziennego stosowania, czy głowisz się nad turystycznymi termosami. Wyśmienity termiczny kubek na długo utrzyma goraco kawy czy herbaty i chłód napoju. Z tego powodu z kubka termicznego można korzystać cały czas, szczególnie że jest on produktem niezwykle szczelnym oraz wygodnym, dlatego będzie dobry w wielu sytuacjach.

Na co patrzeć, kupując termiczny kubek?

Jeżeli planujemy zakup kubka termicznego, warto najpierw przemyśleć kilka istotnych szczegółów. W głównej mierze bardzo istotny jest materiał wykonania. Od tego zależy jego przeznaczenie i parametry utrzymania ciepła lub zimna. Drugim składnikiem jest przykrywka . Powinna być nie tylko szczelna, aby zatrzymać ciepło lub zimno w środku na odpowiednim stopniu, ale również zapewniać wygodny sposób picia. Należy też dobrać kształt kubka termicznego i jego objętość. Kubki termiczne o niskiej pojemności zawiodą na czasochłonnych wycieczkach, ze względu na to w tej sprawie najlepiej dostosować pojemność kubka termicznego do swoich potrzeb. Natomiast jego kształt ma także znaczenie pod względem użytkowym. Chcemy, by miał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w ręce czy nawet w rękawiczce. Co więcej lepiej by był stabilny, a jeżeli chcemy używać go w aucie, warto by wchodził w miejsce wyznaczonym na kubek.

Jaki kubek wybrać?

Termiczny kubek do pracy lub do biura

Termiczne kubki zwykle kupujemy do pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z jakich zostały wykonane, większość z nich nadaje się do pracy. Wybór termicznego kubka do pracy najlepiej jednak dopasować od stylu pracy. W biurze odpowiednie będą praktycznie wszystkie kubki termiczne, które zapewniają długi czas trzymania temperatury. Możemy wybrać piękny termiczny ceramiczny kubek, szklany lub stworzony z tritanu. Nie dość, że można je dostać w różnych wzorach i kolorach, to do tego są wygodne, lekkie i nie chłoną zapachów. Niekiedy do biura decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż te słabiej zachowują temperaturę. Specyfika pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek będzie najlepszy dla kierowcy czy dla budowlańca. Chociaż dlatego, że np. kubek szklany czy ceramiczny jest słabiej odporny na uszkodzenie.

Jaki termiczny kubek jest dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka powinien być najlepiej wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Z tego powodu zazwyczaj wybieranymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość tanie, posiadają dużo wzorów i kolorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Bez przeszkód wejdą do plecaka i będą łatwe w korzystaniu. I chociaż mniej czasu zatrzymują zimno lub ciepło i stosunkowo nie są tak trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Przy upuszczeniu nie potłuką się tak jak np. kubek szklany czy ceramiczny.

Termiczny kubek najlepszy na spacer

Plastikowy termiczny kubek nada się też na spacer, gdzie potrzebujemy lekkiego kubka termicznego, ale nie skupiamy się na wielogodzinnym zatrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak zachowanie temperatury jest ważne, warto zdecydować się na kubek z tritanu. Wykonane z tego kubki są łatwe w przenoszeniu, komfortowe, a ponadto są wolne od związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są co prawda droższe i można je porysować, ale są odpowiednie za sprawą swoich zalet.

Jakie termiczne kubki zda egzamin podczas wycieczki?

Planując długą wycieczkę przede wszystkim najważniejsze, żeby termiczny kubek przez wiele godzin zachowywał temperaturę napoju w środku. Ze względu na to doskonałym termicznym kubkiem na wycieczkę będzie stalowy kubek. Tego rodzaju termiczne kubki najlepiej ze wszystkich zatrzymują zimno lub ciepło, z uwagi na to, że są wybitnie izolowane, dzięki czemu utrzymują ciepło lub zimno na wiele czasu. Co więcej mają wytrzymałą budowę i są niewzruszone na upadki. Minusem stalowego kubka jest zaledwie jego masa, ponieważ jest on masywniejszy niż pozostałe.

Termiczny kubek odpowiedni do samochodu

W pojeździe musimy szczególnie uważać, więc termiczny kubek do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały i świetnie utrzymuje ciepło lub zimno. Kubki termiczne porcelanowe, szklane lub plastikowe są za bardzo podatne na uszkodzenia, żeby nadawały się do auta. Ze względu na to najlepszymi kubkami termicznymi do samochodu są te przygotowane ze stali lub z tritanu. Tego rodzaju kubki są wytrzymałe i świetnie zatrzymują zimno lub ciepło napoju.

Najlepszy termiczny kubek na prezent

Kupując prezenty zazwyczaj cenimy produkty z dobrym wyglądem, dlatego w tym zakresie najlepiej sprawdzą się termiczne kubki szklane lub ceramiczne. Kubki szklane posiadają swój charakter, z kolei kubki ceramiczne niezliczoną ilość ładnych wzorów i kolorów. Choć kubki plastikowe też charakteryzują się obszernym wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

kubek termiczny sklep

Komentarze są wyłączone.