Kubki termiczne najlepszy dla Ciebie

Kubek termiczny do pracy lub szkoły
29 sierpnia, 2020
Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Ocieplanie natryskowe budynku pianką PUR
29 sierpnia, 2020

Termiczny kubek dla każdego

O termicznych kubkach rozmyślamy przważnie w sezonie zimowo-jesiennym, jeżeli planujemy nosić gorącą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, a także np. na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy , że termokubki nie tylko przedłużają gorąco, ale też są dobre do noszenia chłodnego napoju latem. Jaki kubek będzie idealny dla Ciebie? Wszystko zależy , czy szukasz kubka do codziennego użytku, czy interesujesz się termosami turystycznymi. Doskonały kubek termiczny na kilka godzin utrzyma goraco kawy czy herbaty oraz zimno napoju. Z tej przyczyny z kubka termicznego można korzystać w ciągu całego roku, szczególnie że jest on produktem bardzo wygodnym i szczelnym, dlatego będzie dobry w różnych sytuacjach.

Na co patrzeć, wybierając kubek termiczny?

Jeśli planujemy zakup kubka termicznego, warto najpierw sprawdzić kilka istotnych aspektów. W głównej mierze szczególnie ważny jest materiał jego produkcji. Tak dostosujemy jego przeznaczenie i poziom zatrzymania zimna albo ciepła. Drugim elementem jest przykrywka kubka termicznego. Musi być nie tylko hermetycznie zamykana, aby zachować ciepło lub zimno wewnątrz na porządanym poziomie, ale również gwarantować wygodny sposób otwierania i picia. Warto także zwrócić uwagę na kształt termicznego kubka i jego objętość. Kubki termiczne o średniej objętości nie będą dobre na czasochłonnych wycieczkach, z uwagi na to w tym apekcie powinniśmy dopasować wielkość termicznego kubka do własnych potrzeb. Z kolei jego kształt ma również znaczenie pod względem zastosowania. Chcemy, by posiadał wygodny uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni albo nawet w rękawiczce. Ponadto lepiej by był stabilny, a jeżeli chcemy korzystać z niego w aucie, warto by wchodził w miejsce wyznaczonym na termiczny kubek.

Jaki termiczny kubek wybrać?

Termiczny kubek dobry do biura, do pracy

Kubki termiczne przważnie nabywamy z myślą o pracy. Patrząc na materiały, z których zostały wykonane, niemal każdy z nich sprawdzi się w pracy. Wybór termicznego kubka do pracy najlepiej jednak dostosować od charakteru pracy. W biurze odpowiednie będą niemal wszystkie kubki termiczne, jakie gwarantują długi okres utrzymania ciepła lub zimna. Możemy zdecydować się na wzorzysty kubek ceramiczny, wygodny szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że są dostępne w różnych wzorach i kolorach, to jeszcze są wygodne, lekkie oraz nie chłoną zapachów. Czasami do biura decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, choć te krócej trzymają ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie odpowieni dla kierowcy albo dla budowlańca. Chociaż z uwagi na to, że np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny jest słabiej trwały na uszkodzenie.

Jaki kubek termiczny będzie dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka powinien być zdecydowanie lekki, wygodny, szczelny oraz bezpieczny. Ze względu na to z reguły kupowanymi termicznymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość niedrogie, mają dużo wzorów i kolorów, a do tego są wygodne. Łatwo wejdą do tornistra oraz będą łatwe w obsłudze. I chociaż krócej utrzymują zimno lub ciepło oraz są mniej trwałe, są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy upuszczeniu nie rozpadną się jak np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny.

Termiczny kubek najlepszy na spacer

Plastikowy kubek termiczny będzie dobry też na spacer, kiedy szukamy lekkiego termicznego kubka, ale nie myślimy o wielogodzinnym zatrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak utrzymanie temperatury jest konieczne, warto zdecydować się na termiczny kubek z tritanu. Dzięki temu materiałowi są łatwe w noszeniu, wygodne, a dodatkowo nie zawierają związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są droższe i można je zarysować, ale są dobre dzięki swoim zaletom.

Które termiczne kubki nada się w czasie wycieczki?

Planując długą wycieczkę z reguły patrzymy, aby kubek termiczny bardzo długo zatrzymywał temperaturę napoju wewnątrz. Dlatego najtrafniejszym kubkiem termicznym na wycieczkę uznawany jest kubek stalowy. Te termiczne kubki najdłużej ze wszystkich utrzymują temperaturę, z uwagi na to, że są świetnie izolowane, co sprawia, że utrzymują ciepło lub zimno przez wiele czasu. Dodatkowo mają trwałą budowę i są odporne na upadki. Minusem kubka stalowego termicznego jest zaledwie jego masa, dlatego że jest on cięższy od pozostałych.

Termiczny kubek najlepszy do samochodu

W pojeździe trzeba mocno uważać, więc kubek termiczny najlepszy do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały oraz świetnie zachowuje ciepło lub zimno. Kubki termiczne szklane, porcelanowe lub plastikowe są zbyt nieodporne na zniszczenia, aby byłby odpowiednie do auta. Dlatego najlepszymi kubkami termicznymi do samochodu są te wykonane tritanu lub ze stali. Takie kubki są wytrzymałe oraz długo utrzymują temperaturę napoju.

Jaki kubek termiczny na prezent

Szukając prezentów z reguły myślimy nad dobrym wyglądem, ze względu na to w tym zakresie najlepiej nadadzą się termiczne kubki szklane lub ceramiczne. Szklane kubki posiadają swój charakter, z kolei ceramiczne kubki niezliczoną ilość ciekawych wzorów i kolorów. Choć kubki plastikowe także charakteryzują się dużym wyborem wzorów, nie polecamy ich na prezent.

kubek termiczny Thermos

Komentarze są wyłączone.