Kupujemy termos na prezent – jaki najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze

Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Ocieplanie natryskowe budynku pianką PUR
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja pach woskiem – jak zrobić wosk
29 sierpnia, 2020
Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Turystyczny termos – który najlepszy oraz czym kierować się przy jego wyborze ?

Decydując się na wycieczkę powinniśmy zadbać o dobre przygotowanie. Zwłaszcza gdy wybieramy się w góry lub planujemy czasochłonne zwiedzanie, należy nie zapomnieć nie tylko o zabraniu prowiantu czy wody, ale też zimnego lub ciepłego napoju. Wiele osób ceni sobie wycieczki z turystycznymi termosami, które przez dużą ilość czasu utrzymują ciepło lub chłód herbaty, kawy lub innego napoju. Jakie termosy turystyczne są uważane za najlepsze oraz dlaczego? Zwykle przede wszystkim interesującym nas parametrem jest czas zatrzymywania zimna lub ciepła, choć tak samo istotna jest wytrzymałość oraz szczelność. Wśród bardzo popularnych turystycznych termosów znajdują się termosy firm Thermos, Stanley i Esbit, dlatego warto je poznać.

Który turystyczny termos wybrać?

Kupując turystyczny termos trzeba spojrzeć na kilka istotnych kryteriów, które świadczą o tym, czy turystyczny termos będzie dobry w konkretnych warunkach, czy nie. Istotna jest tutaj praktyczność, budowa oraz tworzywa, z których termos jest wykonany. Im silniej zależy nam na jakości, tym powinniśmy nabyć termosu przygotowanego z dobrej jakości materiałów, które nie zawierają niebezpiecznych substancji oraz dodatnio wpływają na sprawne działanie turystycznego termosu.

Najlepiej też pomyśleć o tym, aby termos miał zewnętrzną powłokę, dzięki której uzyskamy gwarancję, że termos turystyczny nie wyślizgnie się nam z rąk również w rękawiczkach. W zależności od tego, jak dalekie przewidujemy wycieczki, powinniśmy dostosować obszerność danego termosu. Zwykle turystyczne termosy dostępne są w pojemności: 0.5l, 0.75l oraz 1l. Im krótsza wyprawa tym mniejszy termos wystarczy. Na całodniowe wycieczki warto zaopatrzyć się w większy termos.

Kluczowym parametrem, jakim lepiej się kierować, chcąc sprawdzić, jaki turystyczny termos wybrać jest rzecz jasna czas zatrzymania chłodu lub ciepła. W tym przypadku znaczący jest nie tylko sam czas zatrzymania ciepła bądź zimna, ponieważ w przypadku najlepszych termosów może to być nawet doba, ale też zakres temperatur. Nie istnieje termos, który zatrznyma przez długi czas tę samą temperaturę. Warto nie zapominać, że im lepiej wypełniony termos, tym lepiej będzie on pełnił swoje zadanie. By termos turystyczny był najlepszy, musi mieć dobry korek. To od niego zależy trwałość termosu. Zwykle korki są zakręcane lub mają automatyczny przycisk. Jeśli zamknięcie nie będzie dobrej jakości, termos nie zachowa temperatury.

Najbardziej popularne turystyczne termosy

W sklepach dostępnych jest bardzo wiele turystycznych termosów, chociaż bardzo znane oraz renomowane należą do 3 firm, od lat sprzedających zarówno termosy do napojów, jak i termosy na żywność, a do tego kubki termiczne (one gorzej sprawdzają podczas długotrwałych wycieczek oraz charakteryzują się mniejszą pojemnością) dobrej jakości. Bardzo znane turystyczne termosy należą do firm: Thermos, Stanley i Esbit. Są one szczególnie cenione przez różnych wielbicieli wycieczek i podróży. Czym cechują się ich termosy turystyczne?

Termosy firmy Stanley

Termosy turystyczne firmy Stanley posiadają wieloletnią tradycję powstawania. Produkowane od prawie stu lat termosy z wkładem stolowym są całkiem trwałe oraz przez lata uczestniczą w największych wyprawach. Zdaniem firmy są tak doskonałe, że dadzą radę służyć przez wiele lat w ciężkich warunkach, polegając na swoich zdolnościach izolacji termicznej. Jak już wiadomo, umiejętność zachowania temperatury zależy od napełnienia i wielkości turystycznego termosu oraz elementów struktury. Wszystkie modele mają inne możliwości.

W zależności od modeli turystyczne termosy firmy Stanley do posiłków lub napojów utrzymują:

  • termoizolację cieplną – od 12h w małych termosach do 20-24h w średnich, a nawet do 40h przy największych (1,3l);
  • izolację termiczną zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Jak widać termoizolacja w przypadku turystycznych termosów Stanley jest naprawdę bardzo rozwinięta. Należy jednak wiedzieć, że w każdym termosie temperatura nie jest stała i z upływem następnych godzin stanie się nieco niższa/wyższa.

Termosy firmy Thermos

Inną tak samo znaną oraz szczególnie zalecaną firmą projektującą turystyczne termosy oraz kubki termiczne jest firma Thermos. To jedna z największych firm produkujących termosy od lat, z jakościowych materiałów i surowców. Ponadto Thermos produkuje produkty we własnych fabrykach, bez udziału firm zewnętrznych.

Produkty firmy Thermos zachowują:

  • izolację termiczną cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • izolację termiczną  zimna – od 12 do 24 godzin.

Termosy firmy Esbit

Esbit, czyli niemiecka firma od lat odnosi sukcesy w tworzeniu swoich obiadowych termosów oraz termosów na picie. Ich szeroka gama termosów i kubków zachęca pasjonatów podróży, a doskonałe właściwości zatrzymywania temperatury, dobra cena i jakość, zachęcają, aby co najmniej przetestować ich produkty.

Termosy Esbit zachowują:

  • izolację termiczną cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • izolację termiczną zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że według danych producenta, zatrzymanie ciepła dla płynu ok. 98 °C i temperaturze na zewnątrz 20 °C wyniesie 70 °C po 6h, 55 °C po 12h, a po 24 godzinach ok. 40 °C.

Czy termos można czyścić w zmywarce?

Zapamiętajmy, że kubków termicznych oraz termosów nie należy myć w zmywarce. Producenci niektórych termosów wskazują, że w zmywarce da się myć jedynie korek, chociaż nie tyczy się to wszystkich modeli. Zwykle termosów umieszczamy w zmywarce, ponieważ mocne detergenty oraz wpływ wysokiej temperatury podczas mycia, może niszcząco wpłynąć na ich właściwość do zatrzymywania temperatury.

Termos na prezent

Komentarze są wyłączone.