Termos obiadowy, potrzebne do pracy jak i w podróży.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – metody wykonywania zabiegów
24 września, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet kosmetyczny – Najnowsze zabiegi regenerujące
25 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są nowością i na półkach widzimy je od lat, a mianowicie od około roku 1900, jest to stosunkowo długi okres od kiedy zaczęły być produkowane. Budowę termosu zaprojektowało dwóch wynalazców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a określenie pochodzi od greckiego słowa ,,therme” oznaczającego ciepło. Każdy z nas wiedzą czym jest termos, jednak mała część osób orientuje się jak on dokładnie działa. Jest to ,nazwijmy, urządzenie, zbudowane z podwójnych ścianek, między którymi jest obszar pustki termicznej. Ścianki są bardzo cienkie ,dzięki czemu wymieniają one jak najmniejszą ilością ciepła. Strata ciepła jest także ograniczana przez przewodzenie oraz zewnętrzną część, która pokryta jest warstwą odbijającą światło. Całość sprawia, że akcesorium to utrzymuje nasze danie lub napój w wysokiej temperaturze przez długi okres czasu. Współcześnie na rynku możemy znaleźć mnóstwo rodzajów termosów, możemy wybierać w barwach, pojemności, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także funkcją, na przykład, są produkowane termosy tradycyjne, znane każdemu, o standardowym wyglądzie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa czy herbata oraz termosy obiadowe, inaczej termosy do posiłków, do utrzymywania temperatury zup czy dań i są przydatnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe różnią się od tych klasycznych przede wszystkim, to znaczy są one ,co najważniejsze, sporo większe, po drugie mają całkiem inny kształt, nie są takie wysokie, mają szerszy wlew i są bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o działanie, nie ma tutaj żadnej odmienności.Tego typu termosy są niezastąpione w pracy i na wycieczkach. Siedząc długie godziny w pracy z niemożliwością przyrządzenia sobie ciepłego obiadu, bardzo fajnym pomysłem jest zrobienie sobie posiłku w domu i przechowanie go w termosie. Kolejna sytuacja, wycieczka, bez znaczenia czy szkolna, wraz ze znajomymi czy samotna, w góry, nad rzeką, zwiedzając miasta czy wsie, jesteśmy w stanie zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez konieczności spędzenia dnia jedząc jedynie przekąski. W pracy, i również na wycieczce jest to potrzebne, ponieważ wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasze ciało potrzebuje satysfakcjonującego posiłku, aby móc bez większych trudności działać przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać idealny dla siebie termos, należy zapoznać się z ofertą jaką znajdziemy w różnych sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że bardzo często jest trudno zdecydować. Znaczącą role przy wyborze ma bez wątpienia cena, która waha się od około 30 złotych do aż 400 złotych. Widzimy, że jest to niemała rozbieżność cenowa. Jest takie przekonanie, że porządny termos, który przetrzyma więcej niż jeden sezon musi dużo kosztować. Istotną kwestią jest także materiał, z którego nasz produkt jest wyprodukowany. Są termosy plastikowe, które jednak słabo trzymają ciepło oraz termosy ze szkła i stalowe, które bardzo dobrze sobie radzą. Termosy stalowe są najczęściej wybierane, z tego powodu, że te ze szkła nie są tak odporne. Następna sprawa jaką należy przemyśleć przed nabyciem jest zakrętka, przez który może uciec ciepło. Korek może być działający samoczynnie, z gwintem i łączony. Na wyprawę w chłodniejsze miejsca idealnym będzie ten pierwszy, bo to przez ten typ ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o wielkość, to termosy obiadowe zazwyczaj nie są bardzo pojemne; wytwarzane w ten sposób, aby pomieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos mamy zamiar zabrać na wyprawę należałoby pomyśleć o komforcie trzymania; aby nie było to problemem. Do wyboru mamy termosy z klasyczną powłoką zewnętrzną, wykonaną z metalu oraz profesjonalnie stworzone termosy wyższej jakości o chropowatej powłoce. Dzięki temu mamy gwarancje, że termos nie wypadnie się nam z dłoni; ponadto, prezentują się one dużo lepiej.

Jakie sa możliwości przy korzystaniu z tego rodzaju akcesorium? Termosy obiadowe, czy tak zwane food jug’i, są tworzone, z myślą o, jak sam termin wskazuje, gorących posiłkach. Jakie dokładnie posiłki możemy w nich przechowywać? Wydaje się, że w tego rodzaju ,,pojemniku” można przechowywać wyłącznie zupy, co jest bez wątpienia błędnym stwierdzeniem, ponieważ nadają się one również do przechowywania dań jednogarnkowych, jak na przykład bigos czy gulasz.Co interesujące, świetnie sprawują się w przenoszeniu potraw zimnych. Są one wyposażone w zakrętkę, która idealnie funkcjonuje jako naczynie. Food jug’i mają jednak jedną wadę, trzymają one ciepło dużo krócej niż tradycyjne termosy na kawę i herbatę, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sklepach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające ciepło, są one bez wątpienia sporo droższe.

Termosy obiadowe są całkiem nowe na rynku, ale w ekspresowym tempie stały się popularne i ochoczo kupowane. Chcąc poprawić jakość swoich posiłków w pracy idealnym pomysłem jest zaopatrzenie się w takie akcesorium.Natomiast podczas dłuższych wycieczek na łono natury, termos jest często jedyną opcją na zjedzenie czegoś wartościowego i ciepłego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają mnóstwo zalet, takich jak: pojemność idealnie stworzona, aby zmieścić cały posiłek; posiadają duży otwór wlewowy, który umożliwia łatwe mycie oraz sprawne wykorzystanie sztućców podczas jedzenia bezpośrednio z termosu; większość świetnie radzi sobie z izolowaniem temperatury, możemy więc bycia zadowolonym z gorącego jedzenia przez długi okres czasu. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie są wieczne i mimo wszystko po dłuższym korzystaniu należy je zmieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.