Lifting – metody wykonywania zabiegów

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo karne i wykroczenia Toruń
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, potrzebne do pracy jak i w podróży.
25 września, 2019
Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z upływem lat poziom elastyny i kolagenu w skórze mocno spada, co oznacza, że robi się ona wiotka i pojawiają się na niej zmarszczki. Osoby, które chcą zachować młodość na dłużej, mogą korzystać z zabiegów, które przywrócą jej elastyczność i jędrność. Jeżeli jednak te działania przeciwstarzeniowe nie wystarczają, współczesna medycyna estetyczna zapewnia liftingi, które przywracają napięcie skóry, poprawiają jej wygląd i kształt. Ponadto, obecne metody są mniej inwazyjne i nie wymagają skomplikowanych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Zwykle posługują się innymi metodami, ale są skutecznym sposobem na usunięcie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najnowocześniejszych i innowacyjnych metod liftingowych. Jego technika bazuje na mocy ultradźwięków, które są wysyłane przez specjalne urządzenie i przedostają się do wnętrza skóry. Sięgają znacznie dalej od innych maszyn (np. laserowych), a tam wywołują tarcie i ruch komórek, które produkuje ciepło. To prowadzi do podskórnych mikrouszkodzeń, które motywują procesy naprawcze organizmu. Produkowany w tym procesie kolagen pozytywnie wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu zostaje przywrócona elastyczność i jędrność, a zmarszczki zostają wygładzone. Ponadto technika HIFU może być także stosowana na różnych częściach ciała. Dzięki długoletnim badaniom nad ultradźwiękami, taka technika jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg powinien być wykonywany w przez specjalistę, by nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na pobudzenie produkcji kolagenu jest termolifting, jaki jest współcześnie uznawany za jeden z najskuteczniejszych liftingów. Zabieg bazuje na pracy fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków wpływają w głąb skóry i tam oddziałują na włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting podnosi napięcie skóry i wysmukla owal twarzy, wygładza zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a gęstość i jędrność skóry podnosi się już po jednym zabiegu. Takie działanie zapobiega starzeniu się oraz jest doskonałą metodą usuwania blizn, cellulitu i rozstępów. Zabieg nie ma negatywnego wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne i jest absolutnie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod terminem wolumetrii skrywa się zabieg opierający się na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego albo innych substancji nazywanych stymulatorami kolagenu (np. kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w skutek czego podnoszą zapadniętą skórę i kształtują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest także wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dopasowane dawki sprawiają, że efekt końcowy jest naturalny i nie widać oznak jakiejkolwiek ingerencji medycyny estetycznej. Substancję wpuszcza się pod skórę albo pod mięśnie, a następnie rozciera delikatnym masażem, co przynosi zamierzone oraz długotrwałe efekty. Przyjmuje się, że skutki wolumetrii utrzymują się nawet 17 miesięcy. Co ważne może także zastępować inwazyjne operacje plastyczne, ponieważ za pomocą wypełnienia można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjnym zabiegiem liftingującym jest wszczepianie pod skórę specjalnych nici liftingujących. Ich celem jest podnoszenie skóry, która z upływem lat staje się zdecydowanie bardziej wiotka. Przede wszystkim dotyczy to miejsc jak na przykład: czoło policzki, linia brwi, a także w pobliżu dekoltu albo szyi. Niestety skóra z niektórych części ciała może być zbyt ciężka, by podtrzymać ją przy użyciu nici. Istotne jest także to, że nici liftingujące sa podobne do nici używane podczas operacji i z biegiem czasu kompletnie rozpuszczają się . Przygotowuje się je z różnych surowców takich jak: kwas glikolowy lub mlekowy czy polikaprolakton i zwykle są długie na około 4 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zazwyczaj taki zabieg daje efekty na okres 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat wcześniej lifting laserowy był dość inwazyjnym zabiegiem uwagi na to, że pacjenci potrzebowali długiej rekonwalescencji po zabiegu. Obecnie technologia laserowa jest stale dopracowywana, staje się bardziej dokładna i znacznie mniej ingeruje w komórki. Tak jak pozostałe metody, laser ma na celu natężenie produkcji kolagenu, dlatego jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń komórek, które motywują organizm do naprawy. Lifting laserowy skutecznie odmładza, poprawiając owal twarzy. Dodatnio oddziałuje też na wygląd skóry, ponieważ dzięki niemu można zlikwidować przebarwienia, blizny, a także zmniejszyć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najpopularniejszy sposób na zatrzymanie starzenia. Niestety także najbardziej inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma za zadanie przywrócenie napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Trudniący się tym chirurg medycyny estetycznej wykonuje precyzyjne nacięcia w okolicach skroni, linii włosów i uszu, po czym modeluje skórę ręcznie, naciągając i układając ją, by osiągnąć przewidywany efekt. Taki lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności , jak dużą część twarzy albo szyi ma naprawić. Operację liftingującą wykonuje się pod narkozą. Wymaga ona znacznego czasu wypoczynku. Zwykle opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, a na końcowe efekty należy czekać mniej więcej pół roku. Z czasem blizny powinny stać się niewidzialne, a rezultat trwały.

Komentarze są wyłączone.