Kto powinien zatrudnić firmę sprzątającą?

Turystyczny termos – który najlepszy oraz czym kierować się przy jego wyborze?
21 września, 2020
Izolacje natryskowe domu pianą poliuretanową
1 października, 2020

Wysprzątane biuro albo innego rodzaju zakład pracy to detal, na jaki potencjalni klienci zwracają uwagę, podejmując współpracę z firmą. Chcąc robić pozytywne wrażenie na ludziach, którzy przekroczą próg budynku, należy zadbać o porządek. W zależności od powierzchni dwie lub jedna osoba odpowiedzialna za sprzątanie na umowie może nie wystarczyć, ze względu na to duża ilość przedsiębiorstw rozważa zatrudnienie fachowej firmy sprzątającej. Przeważnie współpraca ze specjalistami od sprzątania, jest tak samo komfortowe, jak i opłacalne. Dlatego też nic dziwnego, że firmy sprzątające stają się zdecydowanie bardziej znane. Często zdarza się, że z tego typu usług korzystają również osoby prywatne, zatrudniające do sprzątania swoich domów czy mieszkań.

Oferty firm sprzątających

Oferta firm sprzątających obejmuje wiele działań porządkowych. W chwili podjęcia współdziałania z firmą sprzątającą, warto jasno podkreślić w umowie, które czynności są potrzebne, a obok tego w jakich godzinach i dniach będą przeprowadzane. Niejednokrotnie firmy sprzątające wykonują usługi już po zakończeniu pracy pozostałych pracowników, a czasami sprzątają na bieżąco – na przykład w handlowych galeriach. Warto też omówić częstotliwość sprzątania. W niewielkim biurze wystarczy porządkować 1-2 razy w ciągu tygodnia, natomiast w miejscach, gdzie zazwyczaj pojawia się wielu klientów, warto sprzątać codziennie.

Obok częstotliwości sprzątania, należy skupić się na oczekiwanych usługach. Bazowe usługi firm sprzątających zawierają generalnie odkurzanie, czyszczenie mebli i zamiatanie, mycie podłóg czy wynoszenie śmieci. W usługi wlicza się także mycie przestrzeni kuchennych (również np. obsługa zmywarki), toalet czy klatek schodowych. Znaczna część firm sprzątających zapewnia także pranie wykładzin albo mebli tapicerowanych. Dostępne są również okresowe usługi, na przykład mycie okien, witryn sklepowych, a do tego samych elewacji. Co więcej w czasie jesienno-zimowym można uzyskać usługę zbierania liści czy odśnieżania podjazdów, a latem i wiosną doglądanie zieleni.  Dopasowanie usług zależy więc od wymagań danej firmy, jej powierzchni i pobliskiego terenu.

Jak znaleźć dobrą firmę sprzątającą?

Wybór rzetelnej firmy sprzątającej warto zacząć od sprawdzenia proponowanych usług, aby zyskać pewność, że odpowie konkretnym potrzebom. Oprócz tego warto zobaczyć oceny i umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt pozwoli na ocenę, czy opłaca się skorzystać z usług danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nastawionych jest na zawieranie umów usługowych, potwierdzających ustalenia pomiędzy stronami. Do firm , jakie namawiają do współdziałania na bazie ustnego porozumienia oraz tych, o których ciężko wynaleźć więcej informacji, należy podchodzić z ostrożnością. Dobra firma sprzątająca zatrudnia profesjonalnych pracowników, którzy mają ciągły dostęp do możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Istotną kwestią jest też technika pracy. Zarządzanie pracownikami powinno odbywać się w taki sposób, aby robienie usług odbywało porządnie i terminowo. Trzeba zwrócić uwagę też na zachowanie grafika pracowników oraz na podpisy list kontrolnych, wskazujących na częstość wykonywanych usług. Aby znaleźć najlepszą firmę sprzątającą, dobrze zainteresować się środkami czystości oraz maszynami wykorzystywanymi do sprzątania. O ile klient nie będzie osobiście dostarczał potrzebny sprzęt i środki czystości, warto dowiedzieć się, jakich preparatów używa dana firma sprzątająca w swojej pracy. Niektóre firmy zachęcają do współpracy, gwarantując wykorzystanie wysokiej klasy środków sprzątających, których nie da się kupić w zwykłym sklepie albo galerii.

Czy warto nawiązać współpracę z firmą sprzątającą?

Zaufanie firmie sprzątającej może stać się zyskowne z dwóch fundamentalnych przyczyn. Po pierwsze to rozwiązanie jest przeważnie tańsze, w przeciwieństwie do zatrudnienia pracowników do sprzątania na etat. Poza tym, w sytuacji, jeżeli nie mamy osoby sprzątającej, opłacając fachową firmę, zdejmujemy taki przymus z pozostałych pracowników, za sprawą czego mogą skoncentrować się tylko i wyłącznie na własnych zadaniach, jakie dają prawdziwe zyski. Ponadto fachowe firmy sprzątają znacznie sumienniej i dokładniej, a przy tym niezwykle dyskretnie, gdy dostosujemy czas przeprowadzania sprzątania, aby nie zakłócał pracy pozostałych. Tą metodą przestrzeń miejsca pracy jest bez przerwy reprezentatywna, czysta i nie zniechęca klientów. Ponadto firma sprzątająca przeważnie dba o potrzeby placówki. Gdy kończą się ważne produkty codziennego użytku (np. papier toaletowy), zazwyczaj taka wiadomość jest dostarczana do odpowiednich osób, aby nie dopuścić do sytuacji, w której miałoby czegoś zabraknąć. Czyste miejsce pracy oddziałuje też na stan zdrowia osób przebywających w pomieszczeniach oraz na ich efektywność. Zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej to także wygoda i oszczędność czasu, którego nie trzeba kierować na porządki, wobec czego prościej skoncentrować się na biznesie.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.