Depilacja laserem diodowym

ekrany led - telebimy diodowe
Telebimy
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologii Estetycznej
30 sierpnia, 2020
Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Obecnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest marzeniem, które pragnie spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne metody eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna charakteryzować się depilacja porządnej klasy są trwałość, żeby włosy nie odrastały ponownie za szybko oraz skuteczność, żeby metoda eliminowała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym oraz obecnie najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która gwarantuje trwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają ciągle rozwijającym się technologiom oraz urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi sposobami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych albo krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pomoże pozbyć się włosów nawet na parę lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki różnym techniki. Zadaniem każdej z nich jest przyniesienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych technik pozbywania się owłosienia, laserowe metody depilacji odróżnia to, że likwidują nie tylko samą konstrukcję włosa w jego ponad skórnej części, ale również pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest pochłaniane przez znajdującą się wewnątrz melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą trzeba powtarzać, dlatego że laser napromieniowuje tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Trzeba więc zaczekać aż włosy, jakie były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się nawet przez parę lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Możliwe są także zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto taka metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od konieczności ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły emituje niewielkie natężenie prądu stałego oraz tym samym niszczy cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta metoda uszkadza włosy pojedynczo. Średnio włos jest uszkadzany w czasie 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od obszaru oraz ilości włosków, jakie mają być poddane zabiegowi. Ta metoda depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych technik. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z pach, twarzy oraz innych części ciała. Tak jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy należy ponowić w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Ponadto metoda sprawdza się na jasnych i na ciemnych włosach, dlatego że zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny we włosie, a przynosi zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się w kilku względach. Przede wszystkim urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest wykonywana emituje prąd zmienny o niskim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do eliminowania włosów ze sporych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji również może powodować niewielkie uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zwykle znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa ciemne i jasne owłosienie, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie zlikwidują wszelkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy termolizy i elektrolizy, dlatego że wykorzystuje na równi niewielkie natężenie prądu stałego oraz połączenie zmiennego prądu i wysokiej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie przewagę nad pozostałymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. Trwale zniszczone cebulki włosów, nie regenerują się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykorzystuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi należy go powtarzać, dlatego że włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

depilacja-laserowa.bydgoszcz.pl

Komentarze są wyłączone.