Depilacja pach woskiem – jak zrobić wosk

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Termos turystyczny – który najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzacja do biura – Montaż Toruń
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy zachować gładką skórą na dłużej. Usuwanie niechcianego owłosienia to niezwykle popularna praktyka. Wśród różnych sposobów wciąż dużym zainteresowaniem odznacza się depilacja woskowa. Ta od lat wykorzystywana technika pozwala pozbyć się włosków z różnych części ciała na dłużej. Gabinety kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji w domu. Mimo tego, że taki zabieg jest dość bolesny, osiągnął szeroką popularność. Wszystko dzięki temu, że to prosty i szybki sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. A rezultaty utrzymują się przez parę tygodni.

Jak wygląda depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, chociaż nie zalicza się do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg usuwania włosów. Jej działanie polega na tym, że na partię ciała, z jakiej mają być usunięte, aplikuje się wosk, dzięki któremu wyrywa się włosy. Trzeba pamiętać, że wosk musi być zaledwie trochę podgrzany do półpłynnej formy, żeby nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakłada się kawałki materiału i pozostawia do chwili, aż wosk zgęstnieje. Dopiero wtedy materiał odrywa się nagłym ruchem przeciwnie do kierunku wzrostu włosa. Za sprawą tego, że wosk wnika głęboko, włosy usuwają się wraz z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się przeprowadzić samodzielnie, zalecane jest korzystanie z ofert gabinetów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka przeprowadza depilację woskiem profesjonalnie. Dzięki temu zabieg trwa krócej i daje większą pewność właściwego wykonania. Ponadto przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim spowalniają odrost włosków. Okolicami, jakie można depilować przy użyciu wosku są nie tylko nogi i pachy, ale także wąsik, ramiona, ręce albo pachwiny i bikini głębokie.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu depilacji woskowej?

Do depilacji woskiem warto się przygotować. Na parę dni przed zabiegiem warto wykonać porządny peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak korzystać z solarium ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie nacierać się balsamami i kremami, ponieważ mogą utrudniać przywieranie wosku.

Również długość włosków na czas zabiegu jest ważna. Jeżeli będą zbyt krótkie, okażą się niełatwe do usunięcia. Z kolei zbyt długie mogą powodować większy dyskomfort w czasie wyrywania. Decydując się na depilację woskiem najlepiej wstrzymać się, aż włoski będą miały długość około 0,5 centymetra. Wówczas łatwo wlepią się w wosk, a zabieg przyniesie spodziewane rezultaty.

Przed zabiegiem woskiem trzeba koniecznie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskiem nie należy wykonywać w przypadku nowych blizn, skaleczeń czy rozszerzonych naczyń włosowatych. Wszystkie brodawki i pieprzyki muszą być zgłoszone, żeby podczas depilacji ich nie naruszyć. Warto też dowiedzieć się, jakie choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań muszą być udostępnione przez kosmetologa.

Warto także ocenić ilość czasu, jaką skóra zazwyczaj potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskiem może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tego powodu lepiej nie decydować się na zabieg niedługo przed ważnym wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskiem?

Po depilacji szczególnie istotne jest łagodzenie zaczerwienienia i podrażnień. Z tego względu należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskiem sprawdzają się produkty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które mają działanie łagodzące podrażnienia. Pozostałe stosowane kosmetyki najlepiej gdyby były przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, lepiej nie używać dezodorantów, perfumowanych kosmetyków albo zawierających alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Wysoka temperatura również może przynieść negatywny wpływ na stan skóry po zabiegu depilacji woskiem. Z uwagi na to na parę dni lepiej zrezygnować z łaźni parowej, jacuzzi albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Wielką zaletą depilacji woskowej jest to, że wyrwane włosy nie odnawiają się przed następne 3-4 tygodnie. Regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym i częste usuwanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich likwidowanie jest jeszcze prostsze i jeszcze mniej bolesne. Dodatkowo cieńsze i delikatniejsze włosy nie są tak widoczne. Chociaż depilacja woskowa nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w porównaniu do pozostałych metod nie wywołuje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje długi efekt, ze względu na to, że włosy wyrywane są wraz z cebulkami. Oprócz tego można ją stosować na prawie każdej części ciała. A efekt wygładzonej skóry uzyskiwany jest od razu po zabiegu. Co więcej depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele gabinetów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, przeprowadzi zabieg poprawnie i starannie. Co ważne depilacja jest również bezpieczna.

Depilacja woskiem

Komentarze są wyłączone.