Endermologia usuwanie cellulitu Toruń

Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Ortodonta Toruń - leczenie wad zgryzu gabinet ortodontyczny
Leczenie wad zgryzu – Ortodonta Toruń
2 września, 2020

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, którego zadaniem jest ukształtowanie sylwetki, poprzez walkę z nadmierną tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowy patent to odmiana mechanicznego masażu, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, który daje klientkom niezwykły komfort i relaks. Takie leczenie jest kompletnie bezinwazyjne oraz pomaga w wygładzeniu skóry zaledwie po kilku zabiegach. Zostało utworzone dla kobiet i dla mężczyzn, którzy marzą o pięknym wyglądzie bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można wykonywać na całym ciele lub punktowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Na czym polega zabieg Endermologii LPG?

Endermologia LPG wykonywana jest przez odpowiednio przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Każdy zabieg poprzedza konsultacja, w ciągu której specjalista odbywa z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu oceni ogólny stan zdrowia, styl życia i zbada problem oraz związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została wyposażona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Proces masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w kilku kierunkach o dostosowywanej sile, który aktywizuje proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), pobudza krążenie krwi i metabolizm, a także wspiera wydalanie z organizmu toksyn i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent wkłada specjalny jednoczęściowy kostium, który podnosi komfort i zapobiega zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, przy czym ułatwia rolkom poślizg. Właściwie wyregulowana i dopasowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla uzyskania doskonałych efektów zaleca się zastosowanie serii 10 – 20 zabiegów, wykonywanych nie częściej niż 2 – 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu ?

Endermologia LPG przynosi wiele dobrych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, stają się one widoczne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, a tym samym na formę sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Na dodatek cellulit zostaje zredukowany, a rozstępy, blizny oraz zmarszczki są o wiele mniej widoczne i mocno wygładzone. Endermologia LPG posiada też świetny wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, dzięki czemu skóra nie jest już wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia krwi i limfy, zminimalizowane obrzęki i ogólne rozluźnienie mięśni.

Jak dbać o siebie po zabiegach?

Po endermologii LPG mogą pokazać się drobne siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może zrobić się punktowo czuła na dotyk, z tego powodu szczególnie ważne jest zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to także istotne z uwagi na to, że poprawna dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zatrzymaniu skutków endermologii na dłużej.

Należy przede wszystkim pić dużo, najlepiej od 2 do 2,5 litra, wody niegazowanej, która ułatwia wydalanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu. Równie kluczowe jest utrzymanie zdrowej diety. Szczególnie korzystne będzie pożywienie z małą zawartością tłuszczów, sodu, soli i niewielkim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu ciągłych efektów endermologii pomaga także systematyczna fizyczna aktywność. Należy jednak pamiętać, by nie przeciążać organizmu i stosować łagodniejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Trzeba też zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała, szczególnie w partiach, w których były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu dobrze jest stosować balsamy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki spotęgują działanie oraz zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, aby po zakończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów przedłużających efekty raz na miesiąc lub dwa, przeciwdziała ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania do zabiegu endermologii LPG

Pomimo wszystkich zalet endermologii LPG i działania, które jest zupełnie bezpieczne i nieinwazyjne znajdzie się wiele przeciwwskazań, do wykonania takiego zabiegu. Znaczna część z nich jest związana bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najbardziej istotnych należą w głównej mierze najtrudniejsze choroby, takie jak aktywne nowotwory albo choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczenie stanową także urazy oraz choroby skóry (np. bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Poddawanie się zabiegowi nie jest też zalecane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najwcześniej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka i 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

Dla osób, które mają wstawione implanty lub kolczyki nie ma przeciwwskazań do przebycia zabiegu, jednak należy pominąć te części ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi takich miejsc, gdzie występują pieprzyki, tłuszczaki, nowe blizny lub w stanie zapalnym. Takie miejsca również należy ominąć.

Endermologia

 

Komentarze są wyłączone.