Gabinet kosmetyczny – Najnowsze zabiegi regenerujące

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, potrzebne do pracy jak i w podróży.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie i ujędrnianie skóry w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG
25 września, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny udostępnia całą paletę ciekawych zabiegów, które nie tylko pielęgnują skórę, ale też kształtują sylwetkę, likwidują cellulit, tłuszcz niechciane owłosienie oraz rozpowszechniają rozwiązania anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki rozwojowi technologii, które dają wciąż nowsze oraz efektywniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co ważne, nowoczesne techniki sprawiają, że zabiegi są mniej inwazyjne, dzięki czemu nie obciążają już zdrowia pacjentów, a dają niesamowite rezultaty. Znaczna część gabinetów kosmetycznych cieszy się doskonałymi opiniami na temat dostarczanych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej klasy.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Wśród innowacyjnych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają za zadanie oczyszczenie i odświeżenie skóry. Wypielęgnowana skóra jest znacznie bardziej podatna na wpływ innych zabiegów kosmetycznych, a przy tym jest znacznie bardziej promienna i estetyczna. Usuwanie zaskórników, niedoskonałości, łoju i martwego naskórka korzystnie wpływa na jej wygląd i zdrowie. Zwykle używane w tym celu w gabinetach kosmetycznych działania, mają za zadanie otwarcie porów oraz usunięcie z nich nieczystości. Najpowszechniejsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która ręcznie usuwa zanieczyszczenia z wcześniej otwartych porów poprzez nacisk na skórę. Możliwe jest też oczyszczanie chemiczne, które zużywa kwasy w odpowiednich stężeniach. Inne metody zwykle wymagają pracy specjalistycznych urządzeń. Przykładowo maszyna do zabiegu mikrodermabrazji zeskrobuje warstwy starego naskórka i wciąga je do środka. Jedną z najnowocześniejszych metod w tym zakresie jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje energię ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem głęboko odnawiającym jest mezoterapia igłowa. To dzięki niej zapewniane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które stymulują organizm do włączenia procesów naprawczych i do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia to wstrzykiwanie gotowych koktajli z kwasu hialuronowego, aminokwasów, witamin i wyciągów roślinnych, które mają wyjątkowy, dobry wpływ na stan skóry. Tego rodzaju działania przywracają skórze jędrność i elastyczność i powstrzymują proces starzenia.

W tym zakresie często wykorzystuje się też substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Pobiera się ono z krwi pacjenta i ma niezrównany wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste udoskonalają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także zmniejszają zmarszczki. Dzięki tej metodzie odtwarzane są zniszczone komórki, zwiększa się produkcja kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki przede wszystkim przyciągają tych, którzy pragną pozbyć się zgromadzonego tłuszczu, w głównej mierze z obszarów, które są odporne na ćwiczenia lub specjalne diety. Innowacyjna technologia pozwoliła stworzyć metody, które sprawiają, że komórki tłuszczowe zostają podzielone, przechodzą w stan płynny, ze względu na co o wiele prościej jest je odessać albo przesłać do wątroby, skąd zwykle wydalane są za pomocą naturalnych procesów przemiany materii. Tego rodzaju zabiegi z reguły mają także dodatkowe pozytywne efekty, dla przykładu: stymulują produkcję kolagenu albo wspomagają likwidowanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można też pożegnać cellulit, wygładzić blizny, zmarszczki albo rozstępy.

Istnieje wiele innowacyjnych metod modelowania sylwetki oraz wspierających odchudzanie. Zalicza się do nich np. endermologia, która za pomocą specjalistycznie stworzonych rolek masuje ciało i tym samym rozbija strukturę tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza działa na zasadzie zamrażania i niszczenia komórek tłuszczowych w temperaturze nie przekraczającej -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa bazuje na energii ultradźwięków. Istnieją też metody wykorzystujące laser lub iniekcję. Z reguły te zabiegi nie są inwazyjne i dają widoczne efekty: możliwe jest usunięcie do 45% tkanki tłuszczowej, jednak nie mogą one zastępować aktywności fizycznej oraz wyregulowanej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii stosowane od dawna, wciąż odnajdują lepsze oraz efektywniejsze zastosowania, dzięki rozwojowi oraz bezpieczniejszemu działaniu. Salony kosmetyczne udostępniają nowatorskie zabiegi laserowe, które oddziałują na odmienne części ciała oraz tak samo odmienne problemy. Najpopularniejsza jest z pewnością depilacja laserowa, która likwiduje niechciane owłosienie z praktycznie każdego miejsca na ciele na długi czas. Zabiegi laserowe likwidują też problemy skórne: usuwają zmiany trądzikowe, zabijając bakterie wywołujące stany zapalne albo usuwają przebarwienia, wynikające ze względu na zbiór melaniny (barwnika) w tym samym miejscu. Inne zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych albo są świetnym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja kolagenu i elastyny bezpośrednio wpływa na stan skóry i jednocześnie ją odmładza. Z tego względu wiele zabiegów pobocznie wpływa na zwalnianie starzenia się skóry. Istnieją również zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, sa to np. zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia albo liftingi. Obecne metody liftingujące, używają nowatorskie technologie i sposoby, dzięki którym nie muszą być inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Na przykład liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom albo za pomocą nici liftingujących – wprowadzanych w głębokie warstwy skóry, żeby podnosiły oraz trzymały odpowiednie partie skóry.

 

Komentarze są wyłączone.