Implanty zębów

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie i ujędrnianie skóry w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG
25 września, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Cudowne działanie Aloesu
25 października, 2019
Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest w dzisiejszych czasach nowatorską dziedziną stomatologii. Opiera się na uzupełnianiu i naprawie luk w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba formowany indywidualnie, zazwyczaj z tytanu, zastępujący usunięty lub utracony uprzednio korzeń naturalny. Implant stomatologiczny umożliwia wstawienie nowej korony zębowej na miejscu brakującego zęba. Implanty wkręca się w kość wyrostka zębowego.

Korona sztucznego zęba mocowana jest na zawsze i dopasowywana kolorem i teksturą do innych zębów, by zminimalizować widoczność ubytku. Implanty zębowe mogą imitować zęby pojedynczo, a także łuki zębowe. Implanty wpływają na komfort pacjenta przy jednocześnie najwyższym standardzie jakości. Chirurg stomatolog dopasowuje najlepsze z możliwych uzupełnień specjalnie dla każdego pacjenta. Po zabiegu zębowe odczuwane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY ZĘBÓW?

Jakiekolwiek ubytki zębowe zaleca się do natychmiastowego odbudowania. Na skutek utraty zęba pojawiają się ryzyko powstania problemów zdrowotnych. Sąsiadujące zęby mogą przesuwać się z zębodołu czego powodem jest brak podparcia. Ponadto zwiększa się obciążenie, co jest przyczyną ich ścierania. W miejscu ubytku zanika kość, z powodu czego w przyszłości może dojść do wypadania kolejnych zębów. Zaburzony układ żucia niekorzystnie wpływa na stawy, co przyczynia się do nawracających migren oraz kłopotów ze snem i mową.

Zwykle implanty stosuje się w wypadku braku pojedynczych zębów lub ze względu na estetykę. Brak zębów powoduje deformację twarzy. Ma ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadnięta żuchwa, cienkie usta oraz liczne zmarszczki. Ponadto implanty zębów zastępują protezy, które są często źle dopasowane i przesuwają się w trakcie jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Pierwszym etapem jest wizyta u chirurga stomatologa, podczas której dokonuje się pełną analizę pacjenta i potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie wykonuje się wszystkie potrzebne badania, tak aby wyeliminować choroby, które mogłyby być przeszkodę. Istotne są badania dotyczące stanu kości.

Dopiero po przeprowadzeniu wszelkich konsultacji i badań chirurg stomatolog aplikuje implanty. Sam proces zajmuje kilkadziesiąt minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, proces nie boli. Podczas standardowego zabiegu świdruje się w kości otwór, gdzie chirurg stomatolog aplikuje implant.

RODZAJE IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Rodzaj implantów zawsze wybiera lekarz , a wybór poprzedza konsultacja. Najbardziej znane z nich i najdłużej wykorzystywane są implanty tytanowe. Tytan gwarantuje długofalowy okres użytkowania. Wadą tytanowych implantów jest ich estetyka. Z reguły implant nie powinien być odkryty, w niektórych przypadkach dochodzi do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych , co prowadzi do odkrycia srebrnoszarego koloru implantu.

Zastępnikiem dla implantów tytanowych są implanty cyrkonowe, zwane także implantami ceramicznymi. Uważane są za najbardziej estetyczną metodę, ponieważ imitują naturalną tkankę zębową i są odporniejsze na ścieranie oraz działanie czynników zewnętrznych – na przykład korozję, a także zmiany temperatury .

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Implanty są w głównej mierze wytrzymałym i solidnym wypełnieniem ubytków zębów. Prezentują się i sprawują się jak zęby naturalne, zapewniają absolutny komfort, dzięki czemu eliminują niepewność tak, jak jest w wypadku luźnych protez. Nie wymagają szlifowania , pobocznych zębów, tak jak w wypadku mostów protetycznych. Dodatkowo chronią przed zanikaniem kości, który następuje po utracie zębów. Odtwarzają poprawne funkcje żucia, co umożliwia spożywanie pokarmów bez ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW ZĘBÓW

Przed zabiegiem wstawienia implantu wymagane jest wykonanie szeregu badań. Lekarz stomatolog ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan pozostałych zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyswaja implanty, jednak jest sporo przeciwwskazań.

Bezwzględnym przeciwwskazaniem są ciąża i nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wstawienia implantów odbierają też choroby psychiczne i schorzenia niszczące organizm: nowotwory, narkomania, AIDS, alkoholizm. Także choroby jamy ustnej i przyzębia, takie jak parodontoza, mogą uniemożliwić przyjęcie implantu zęba.

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Implanty są ciałem obcym i dlatego możliwe jest ryzyko nieprzyjęcia. Dobrze przeprowadzony zabieg minimalizuje to ryzyko. Najczęstszymi nieprzyjemnymi skutkami procesu leczenia są dyskomfort, zasinienie i opuchlizna tkanek. Może wystąpić również ból, na który zaleca się leki przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. W przypadku powiększenia się węzłów chłonnych, gorączki czy bólu gardła należy niezwłocznie zgłosić się do stomatologa na konsultację.

CENY IMPLANTÓW ZĘBÓW

Wstawienie implantów stomatologicznych to jeden z najbardziej kosztownych zabiegów z dziedziny stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i wynikają z wielu zmiennych. Wahają się między 1600 do nawet 4 000 złotych za pojedynczą śrubę. Do kosztów należy również wliczyć cenę diagnostyki, zabiegu, łącznika protetycznego, śruby gojącej oraz korony protetycznej. Ceny koron też są rozmaite i zależne od ich rodzaju. Im trwalsze i bardziej estetyczne tym cena rośnie. Może to być koszt rzędu od 700 do 1 400 złotych.

Po przeliczeniu cena pełnej procedury sięga od 4,5 do 8 tysięcy zł.

Komentarze są wyłączone.