Jakie nowoczesne zabiegi znajdziemy w klinice stomatologii estetycznej

Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia w gabinecie dentystycznym
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Nawierzchnia na podjazd – co oprócz kostki
29 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy dentystów i na rozkwitu tecjnologii i technik stosowanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest praktycznie od razu w czasie jednej lub kilku wizyt w gabinecie dentystycznym. Współcześnie pacjenci mają do wyboru wiele technik, które usuwają przebarwienia oraz korygują kształt i wygląd zębów, a nawet wypełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, który przyjdzie do dentysty, opuszcza gabinet zadowolony z pięknego uśmiechu już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po ukończonym leczeniu dentystycznym. Parę lat temu na ostateczny rezultat należało czekać aż do końca leczenia oraz pełnego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie istnieje możliwość zobaczenia efektu pracy stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Jak to działa? Digital Smile Design to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych od pacjenta – tj. zestawu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta przy użyciu specjalnego programu nanosi wszelkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów i oddziaływanie zmian na całościowy wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Ponadto DSD można wykonać mając już gotowy plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian lub skorzystać z programu w formie przygotowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a z kolei dentysta wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą niezbędne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy uzupełniać braki zębów nie tylko z uwagi na wygląd, ale też zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu wybiera zastosowanie implantu stomatologicznego. Niestety dotąd, choć implanty są najtrwalszym oraz według dentystów najlepszym pośród protez, cały zabieg trwał kilka miesięcy, bo wszczepienie implantów dentystycznych łączy się długim czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na maksymalne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant będzie musiał zrosnąć się z kością, co zabierze trochę czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z pięknym uśmiechem nawet w jeden dzień. Stomatolodzy opracowali w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką można założyć bezpośrednio na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego łączenie z kością. Kiedy już implant zęba całkowicie zespoi się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, podczas której dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w klinice dentystycznej

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi metodami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy gwarantuje o wiele lepsze rezultaty przy tylko jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszelkie przebarwienia utworzone w wyniku diety, ponieważ nawet całkowicie zdrowe zęby mogą posiadać, brzydki żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, która usuwa większość przebarwień, a obok tego usuwa do 96% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również korzystny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania lampą u dentysty jest całkiem wygodny oraz nie zajmuje wiele czasu. Bardzo istotnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto dodać, że dentysta może bez problemu regulować moc lampy oraz w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można naprawić także za pomocą protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po leczeniu kanałowym albo do umieszczenia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim ze względu na to, że bardzo dobrze imitują naturalne zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to cienkie nakładki, jakie zakłada się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Dzięki nim można ukryć niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki używa się także jako sposób poprawy niewielkich wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy zakryć np. diastemę (przerwę między zębami) albo nadłamany fragment zęba.

Gabinet stomatologiczny Toruń

Komentarze są wyłączone.