Odchudzanie i ujędrnianie skóry w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet kosmetyczny – Najnowsze zabiegi regenerujące
25 września, 2019
Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty zębów
23 października, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego celem jest ukształtowanie sylwetki, przez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowoczesny patent to odmiana mechanicznego masażu, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, który daje klientkom niezwykły relaks i komfort. Takie leczenie jest zupełnie bezinwazyjne oraz pomaga w wygładzeniu skóry zaledwie po kilku zabiegach. Zostało stworzone dla kobiet i dla mężczyzn, którzy marzą o pięknym wyglądzie bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można stosować na całym ciele lub miejscowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Endermologia LPG wykonywana jest przez właściwie przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Pierwszy zabieg poprzedza konsultacja, w trakcie której specjalista odbywa z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu pozna ogólny stan zdrowia, styl życia oraz zbada problem oraz związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, jest zaopatrzona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Cykl masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w kilku kierunkach o regulowanej sile, który aktywizuje proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), pobudza krążenie krwi oraz przemianę materii, a do tego wspiera usuwanie toksyn z organizmu i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent wkłada specjalny kostium jednoczęściowy, który dba o komfort i zapobiega szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a przy tym ułatwia przesuwanie rolek. Dobrze wyregulowana i dopasowana do pacjenta siła masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania doskonałych efektów zalecane jest zastosowanie serii 12 – 20 zabiegów, wykonywanych w częstotliwości 2 – 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele korzystnych efektów. Już po 3 zabiegach, stają się one widoczne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, a tym samym na wygląd sylwetki, która pięknie się modeluje i wyszczupla. Co więcej cellulit zostaje pomniejszony, a rozstępy, blizny oraz zmarszczki są znacznie mniej widoczne i mocno wygładzone. Endermologia LPG ma też doskonały wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, dzięki czemu skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia krwi i limfy, zminimalizowane obrzęki oraz generalne rozluźnienie napięcia ciała.

Jak dbać o siebie po zabiegach?

W wyniku endermologii LPG mogą ukazać się nieliczne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może być miejscowo nadwrażliwa na dotyk, dlatego szczególnie ważne jest zachowanie właściwej pielęgnacji. Jest to także istotne ze względu na to, że poprawna dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zatrzymaniu skutków endermologii na dłużej.

Trzeba w głownej mierze pić dużo, najlepiej od 2 do 2,5 litra, niegazowanej wody, która ułatwia usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Tak samo ważne jest przestrzeganie zdrowej diety. Szczególnie korzystne będzie jedzenie z małą zawartością tłuszczów, sodu, soli oraz niskim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu długotrwałych efektów endermologii pomaga też regularna fizyczna aktywność. Trzeba jednak uważać, by nie przemęczać ciała i stosować lżejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przysłuży się do dalszego spalania tłuszczu.

Trzeba też zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, szczególnie w miejscach, gdzie były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu warto stosować balsamy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki spotęgują działanie oraz zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po zakończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów podtrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, przeciwdziała nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Pomimo wszystkich korzyści z endermologii LPG oraz działania, które jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne istnieje wiele przeciwwskazań, do przeprowadzenia takiego zabiegu. Większość z nich łaczy się bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najważniejszych należą przed wszystkim najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory lub choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczeniem są też urazy oraz choroby skóry (np. bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Poddawanie się zabiegowi nie jest też zalecane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najwcześniej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka oraz przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

Dla osób, które mają założone implanty lub kolczyki nie ma przeciwwskazań do przebycia zabiegu, ale należy pominąć te partie ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi tych miejsc, gdzie występują pieprzyki, tłuszczaki, nowe blizny lub w stanie zapalnym. Te obszary również należy ominąć.

Komentarze są wyłączone.