Rodzaje depilacji laserowej

Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – usuwanie tkanki tłuszczowej
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Jakie sprawy załatwimy w kancelarii
28 października, 2019
Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest celem, który chce osiągnąć wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne metody eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, jakimi powinna odznaczać się depilacja dobrej jakości są trwałość, by włosy nie wyrastały ponownie za szybko oraz skuteczność, by metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym i aktualnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje trwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają wciąż udoskonalanym technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te trudniej usunąć innymi metodami) oraz tworzenia się częstych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na parę lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki różnym metodom. Zadaniem ich wszystkich jest zapewnienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów usuwania włosów, laserowe metody depilacji wyróżnia to, że likwidują nie tylko konstrukcję włosa w jego ponad skórnej części, ale również niszczy cebulkę, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło wydzielane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez mieszczącą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą należy ponawiać, ponieważ laser naświetla tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Trzeba więc poczekać aż włosy, które znajdowały się w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Zabiegi można przeprowadzać z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru skóry.

Osiągnięcie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się nawet przez parę lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są także zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w roku. Ponadto ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od konieczności ciągłego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę przesyła niskie natężenie prądu stałego i tym samym uszkadza mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdą cebulkę włosa, ponieważ ta technika uszkadza włosy oddzielnie. Średnio włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zwykle zależy to od obszaru i ilości włosów, które mają podlegać zabiegowi. Ta technika depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych technik. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach oraz innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na różne tempo wzrastania włosów. Ponadto metoda dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a przynosi zadowalające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, jednak różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest przeprowadzana przesyła zmienny prąd o niewielkim natężeniu, a o dużej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na około 1 lub 2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do eliminowania włosów z dużych obszarów (na przykład z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta technika depilacji również może pozostawić po sobie niewielkie uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zwykle znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza niszczy jasne i ciemne włosy, a jej skuteczność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, które usuną wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, co sprawia, że ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy elektrolizy i termolizy, ponieważ wykorzystuje zarówno słabe natężenie prądu stałego oraz połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To daje tej technice przewagę nad pozostałymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. Trwale uszkodzone cebulki włosów, nie regenerują się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, dlatego wykonuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi należy go ponowić, ponieważ włosy da się usunąć tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.