Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem

Kursy dla kierowców ochrony karetek wozów strażackich Pojazdy uprzywilejowane szkolenia
Pojazdy uprzywilejowane – zostań zawodowym kierowcą
Marzec 23, 2017
Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
Marzec 28, 2017
Depilacja depilacja za pomocą wosku depilacja w toruniu depilacja rabaty

Depilacja depilacja za pomocą wosku depilacja w toruniu depilacja rabaty

Co się bardziej opłaca – depilacja laserowa czy depilacja gorącym woskiem? W jaki sposób zaprezentowały się obie techniki w walce?

Zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem jest ogólnie znany, włoski trzeba zapuścić do długości od 0,5-1 mm, a to trwa przeważnie parę dni. Niekiedy u pewnych Kobiet wcale nie trzeba tyle zwlekać, i włosy zaczynają szybko rosnąć natychmiast po jednej dobie. Ta technika jest niezwykle wygodna, choć przeciwwskazaniem może być między innymi posiadanie zbyt kruchych naczynek pod skórą, których nie wolno podrażniać podgrzanym woskiem. Potrafią powstawać wówczas rozognione, rozległe plamy i dalej jeszcze więcej naczynek. Kosmetolog nanosi podgrzany wosk na konkretne części ciała, a następnie przykłada specjalne plastry albo paski materiału. Błyskawicznym ruchem ręki zrywa je wraz z włosami. Taka taktyka jest dla wrażliwych Pań bardzo kłopotliwa. Bolesność zależy najzwyczajniej w świecie od zakresu bólu, który nie jest taki sam u każdego z nas. Skóra po terapii za pomocą plastrów jest zaczerwieniona jedynie nieznacznie, jednak proponuje się przez przynajmniej kilka dni rezygnować z ciepłych i długich kąpieli i peelingów w miejscach, w jakich zastosowano epilację.
Należałoby na pewno przedstawić zabieg usuwania owłosienia na całe życie laserem diodowym. Do depilacji, a poprawnie epilacji – musimy przygotować wybrany obszar jedną dobę wcześniej. Musimy odpowiednio ogolić nogi prostą jednorazową maszynką do golenia. W zasadzie nie musimy zapuszczać włosków przez co najmniej parę dni, a taka zasada jest dużym udogodnieniem w czasie epilacji. Sam zabieg następuje w czasie 20 minut, ale wcześniej musimy wypełnić specjalną ankietę albo porozmawiać z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do depilacji za pomocą lasera jest dla przykładu przyjmowanie antybiotyków typu Izotretinoina, która bardzo podrażnia komórki skóry. Nie wolno również leżeć w pełnym słońcu na ponad 10 dni przed i po terapii. Niezwykle istotne jest również to, aby nie wykonywać peelingów partii ciała, jakie będą poddane epilacji przy użyciu wiązki lasera na jeden tydzień przed i po sesji. Krótko mówiąc nie można ponadto odsłaniać ciała na promienie słoneczne w czasie kolejnych wizyt, stąd jesień oraz zima są doskonałym okresem. Klientkom w ciąży zabieg się też odradza. Kosmetolog z wykorzystaniem białego ołówka zamalowuje na skórze wszelakie przebarwienia, pieprzyki oraz znamiona, ponieważ laser weryfikuje ciemniejsze partie skóry.
Dlatego zabieg depilacji laserowej jest bardzo korzystny jeśli chodzi o włoski mocne i o ciemnym zabarwieniu – szybko możemy je usunąć. W gabinetach, w jakich praktykuje się zabiegi z medycyny estetycznej, zabieg depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego za każdym razem robią profesjonaliści. Czerpią z urządzenia LightSheerDuet, jakie zostało wyposażone w dwie głowice: tę o mniejszych gabarytach na potrzeby partii ciała, do jakich ciężko dojść, przykładowo palce u rąk, okolice bikini i o większym obszarze pracy, którą możemy błyskawicznie depilować nogi. Laser na kilka chwili „wciąga” naszą skórę, uszkadza poszczególne cebulki włosków oraz przemieszcza się na kolejny rejon skóry. Biorąc pod uwagę wieloraką grubość meszku, zawartość melaniny bądź miarę owłosienia, mówiąc w skrócie nie można tak naprawdę obliczyć, jaki uzyskamy efekt po jednorazowej wizycie. Statystycznie likwidowanych jest do 30% włosków.

Która metoda daje lepsze efekty?

Depilacja łydek za pomocą wosku:

Te Klientki, które nieoczekiwanie stykają się z redukowaniem owłosienia rozgrzanym woskiem, koniecznie powinny to przeczytać. Na potrzeby kuracji powinniśmy zdecydowanie zapuścić włoski i to jest pewnie najbardziej dokuczliwe. Prócz tego te Klientki, które przenigdy nie były na przedstawionym zabiegu w salonie, mogą się spodziewać, że terapia nie należy do najprzyjemniejszych – to nieprzyjemna technika. Wszystko jednakże jest uzależnione od czasu przeprowadzania zabiegu i umiejętności kosmetologa. Profesjonalny kosmetolog wykonujący depilację za pomocą wosku wykona to szybciutko i beż żadnych kłopotów, w ogóle nie narażając Klientki na dodatkowy ból. Na początku przykłada równomiernie nagrzany wosk, zaś za moment dociska uprzednio przygotowane plastry oraz zdecydowanym ruchem likwiduje włosy. Ogólnie w trakcie sesji można odczuć wyłącznie oderwanie pierwszego plastra, bo to ono jest zwłaszcza najboleśniejsze.
Nogi są od razu jedwabiście gładkie – to z całą pewnością zabieg dla Kobiet, jakie oczekują niezwłocznego wyniku. Cała procedura trwa koło 20 minut, natomiast aksamitność jest zachowana przez niemal 14 dni. Włosy, które następnie odrastają, są o wiele delikatniejsze i mają jaśniejszy kolor. Ponadto nie ma jakichkolwiek efektów ubocznych.

Trwała depilacja laserowa łydek:

Przed zabiegiem musimy wypełnić szczegółową ankietę, jaką następnie omawia się z kosmetologiem. Ekspert odpowie na wszelakie pytania również podczas depilacji. Nie należy kompletnie martwić się o ból, może wyłącznie nieco szczypać zasysana przez silniejszą głowicę skóra. Najczęściej we wrażliwych miejscach można mieć uczucie dyskomfortu, przykładowo w strefach intymnych. W czasie zabiegu należy mieć na uwadze to, że będzie zauważalny nieznaczny zapach palonych cebulek włosowych. Zabieg jest ekspresowy oraz czasami przyjemny. Kosmetolog informuje Panie że wyeliminowana będzie wyłącznie spora grupa cebulek. Jest to uwarunkowane od fazy rozwoju włoska – pozostałe muszą w takim razie dojrzeć, żeby wolno było je unieszkodliwić laserem. Przez kilka dni włosy będą się rozkruszać, przykładowo kiedy będziemy ścierać skórę po kąpieli. Nowe włoski będą subtelniejsze i będą również dużo wolniej „kiełkowały”. Wystarczy będzie dostrzec rejony, w których będzie ich znacznie mniej. Skóra po zabiegu będzie zaróżowiona i w owym czasie trzeba próbować pantenolu. Jednokrotny zabieg nie da spektakularnych efektów, tylko cały pakiet potrafi wyeliminować włoski definitywnie (oraz ani razu nie odrosną).
Upraszczając: w przypadku kiedy pragniemy zdecydować się jedynie na pojedynczy zabieg, możemy wybrać epilację gorącym woskiem (ale po pewnym czasie włoski będą rosły takie same). Natomiast jeśli ktoś zamierza wyeliminować owłosienie zupełnie, dobrze jest zainwestować w linię sesji epilacji przy użyciu lasera. Jeżeli planujesz wiedzieć więcej, kliknij w ten link – Depilacja