Klinika stomatologii estetycznej Toruń

Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na zdobytej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów i na rozwoju technik i technologii wykorzystywanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a wiele z nich, dostępnych jest praktycznie od ręki w ciągu kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. Współcześnie pacjenci mogą skorzystać z wielu zabiegów, które usuwają przebarwienia oraz korygują kształt i wygląd zębów, a także uzupełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, który pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Wielu pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu zębów. Parę lat temu na końcowy rezultat trzeba było czekać aż do końca leczenia oraz zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie istnieje możliwość zobaczenia efektu pracy stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Co to jest? Digital Smile Design to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta dzięki specjalnemu programowi wprowadza wszystkie zmniany. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów i wpływ zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Co więcej cyfrowe projektowanie uśmiechu można zastosować mając już gotowy plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian albo użyć programu w roli stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, natomiast dentysta pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą niezbędne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się wypełnić usunięte zęby nie tylko z uwagi na estetykę, ale i zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu wybiera zastosowanie implantu stomatologicznego. Niestety dotąd, chociaż implanty są najmocniejszym oraz według dentystów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, cały zabieg trwał parę miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów dentystycznych wiąże się długim czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na praktyczne zmniejszenie tego czasu. Obecnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant musi połączyć się z tkanką kostną, co zabierze trochę czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z pięknym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści sporządzili do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką da się zaaplikować bezpośrednio na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego łączenie z kością. Gdy już implant w pełni zrośnie się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, gdzie dentysta wymienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów lampą w gabinecie dentystycznym

Wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi sposobami wybielania zębów, wykorzystanie przeznaczone do tego lampy gwarantuje znacznie widoczniejsze rezultaty przy ledwo jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszystkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, dlatego że nawet w pełni zdrowe zęby mogą posiadać, nieprzyjemny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, która eliminuje przebarwienia, a obok tego eliminuje do 97% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów lampą klinice stomatologicznej jest całkiem komfortowy oraz nie zabiera dużo czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może bez problemu regulować siłę lampy oraz tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się polepszyć też za pomocą protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym albo do położenia jej na implancie. Zakłada się je głównie ze względu na to, że bardzo dobrze imitują prawdziwe zęby. Wykonuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które aplikuje się od razu na powierzchnię zębów. Dzięki nim da się ukryć trudne do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki sprawdzają się też jako sposób poprawy niewielkich wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) albo ukruszony fragment zęba.

 

Wybielanie zębów Toruń

Komentarze są wyłączone.