Szkoła pływania dla niemowląt Toruń

Dobry Dentysta Toruń klinika stomatologii estetycznej w Toruniu
Dobry stomatolog – komu zaufać
29 stycznia, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszka ortopedyczna – do spania na co dzień
15 lutego, 2019
Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

W ostatnim czasie nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej pospolita. Obowiązkowy basen zaczyna pojawiać się coraz częściej w szkołach. Nic w tym dziwnego. Pływanie pozytywnie wpływa nie tylko na kręgosłup, ale też na całkowity rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to również doskonała forma spędzania czasu wolnego.

Czy basen dla niemowląt jest bezpieczny? Jak wygląda kurs pływania dla niemowląt?

To, że dzieci chodzą na basen jest dla nas oczywiste, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. Właśnie dlatego zaczęły powstawać specjalne szkółki z wykwalifikowanymi trenerami, które umożliwiają naukę pływania dla niemowląt. Specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem naszych maluchów, przedstawiają odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój szkrabów. Same maluszki fantastycznie się przy tym bawią. Przebywanie w wodzie jest dla nich pozytywnym przeżyciem. Jest to też doskonała okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicem. Takie spotkanie trwa w około pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, dlatego jest odpowiednio dopasowana. Niemowlak może uczestniczyć w takich zajęciach już w wieku trzech miesięcy, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko zachowało instynkt z życia płodowego, który zwykle niknie tuż po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu nurkując niemowlak wstrzymuje oddech wstrzymuje oddech}. Jeżeli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa przystosować.

Jak się przygotować do kursu pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia z pewnością mogą nieść za sobą stres, zarówno dla opiekuna jak i naszego skarba. Dlatego istotne jest, aby się dobrze przygotować. Trzeba mieć świadomość, że opiekun też bierze czynny udział w szkółce. Obowiązkowy jest prysznic przed wejściem, w końcu chodzi tu o zdrowie dzieci. Pamiętajmy o specjalnych pieluszkach do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Szkraby różnie reagują podczas pierwszego kontaktu z basenem, jednak w razie płaczu nie należy uciekać do domu. Każdy szkrab musi się przyzwyczaić, mało prawdopodobne jest to, że nie polubi {takich zajęć}. Nie możemy oczekiwać, aby od razu mu się spodobało. Szkółka jest dużą ilością nieznanych bodźców, są to obcy ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to na pewno duży krok dla ich przyszłości. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci wymagają dodatkowych zajęć, szczególnie tych, podczas których mogą rozwijać się fizycznie. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy najwięcej czasu spędzają przed ekranem. Pływanie jest w stanie pohamować agresywne zachowania i wyciszyć podopiecznego. Dzieci uczęszczając na basen uczą się pływać i fantastycznie się bawią, w dodatku mogą nawet brać udział w zawodach, co nauczy je współzawodnictwa. Zalety spędzania czasu na basenie Faktycznie, woda nie jest naturalnym środowiskiem człowieka, ale każdy z nas prędzej, czy później będzie miał z nią do czynienia. Dobrze jest nie bać się podczas wypoczynku wejść do morza, popływać łódką czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi umiejętnościami możemy też kogoś uratować, czy zdobyć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego łatwiej jest w szkole, nie mają problemów z lekcjami wf-u ani z otyłością. Jeśli mają wykształcony nawyk chodzenia na basen będzie im on towarzyszył przez wiele lat, co umożliwi zdrowszy tryb życia w przyszłości. Być może przyszłość naszych podopiecznych o wiele mocniej zwiąże się z pływaniem. Bywa tak, że dobrze się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają wiele możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw. Zajęcia pomagają też w zawieraniu znajomości. Wieloosobowe grupy są odpowiednie, aby zyskać przyjaciela na całe życie. Przystosowują też dzieci społecznie, uczą współpracy, współzawodnictwa. Pomaga to zapobiec izolowaniu się w przyszłości. Maluszki widzą, że dobra zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też na zewnątrz. Będą z ochotą z niego wychodzić, pragnąc poznawać inne bobasy. Oswoją się też ze spotykaniem obcych ludzi, słuchaniem poleceń i koncentracją nad zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Oczywiście nic nie ma tylko dobrych stron. Dzieci są narażone na zachłyśnięcia. Przy wyborze nieodpowiedniego trenera, zajęcia nie dostarczą oczekiwanej przyjemności. Mogą też na zawsze zniechęcić małego sportowca. Jednak mimo ryzyka warto spróbować sił naszych pociech w tej interesującej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo ważny zwłaszcza przy rozwoju maluchów.
Kurs pływania Szkoła pływania Logafit

Komentarze są wyłączone.