Poduszka ortopedyczna – do spania na co dzień

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci
Szkoła pływania dla niemowląt Toruń
14 lutego, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
GŁADKA SKÓRA, PIĘKNE PAZNOKCIE- PIELĘGNACJA STÓP – Haluksy
18 lutego, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Poduszka ortopedyczna – jak wybrać?

Stanowczo za dużo osób lekceważy przedmioty wspierające nas w około 1/3 życia. Takim przedmiotem jest poduszka ortopedyczna. Jeśli sen zajmuje nam tak dużo czasu, to dlaczego jesteśmy wobec niego tacy oschli? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, któremu należy poświęcić choć trochę uwagi. Ten element musi być dobrze przystosowany do preferencji. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest bliska tylko osobom dotkniętym przez choroby, mającym problemy z kręgami, jest ona niezbędna każdemu. Oddziałowuje w pozytywny sposób na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak niezbędne jest jej dokładne dopasowanie, ponieważ niedokładnie dopasowana może zaszkodzić. Warto też zwrócić uwagę na miejsce zakupu. Najgorszą opcją są najprawdopodobniej sklepy meblowe, w tym przypadku poduszka ortopedyczna okazuje się jedynie nazwą własną. Najbardziej odpowiednie zdają się być sklepy ortopedyczne zajmujące się nie tylko sprzedażą, ale i produkcją. Mają oni najbardziej obszerną świadomość na temat niezbędnych materiałów. Poduszka ortopedyczna powinna posiadać specjalny certyfikat CE.

Spanie na boku

Istotne jest wypełnienie przestrzeni między kręgosłupem, a barkiem, które pomoże utrzymać naturalne ustawienie głowy. Odpowiednia powinna być taka, która będzie miała kształt wałka.

Spanie na plecach

Ważne jest utrzymanie głowy w jednym miejscu, tak aby nie mogła się przemieszczać w czasie snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu mogłaby odnaleźć się w naszej sypialni.

Spanie na brzuchu

Idealnie spisze się płaska poduszka o niestandardowym kształcie, co umożliwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Ale podczas wyboru nie możemy zwracać uwagi wyłącznie na pozycję spania. Ważna jest opinia lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych preferencji. Opinii eksperta da się zaciągnąć nawet telefonicznie, bez wychodzenia z domu. Na początek warto jest się upewnić, czy nasz pomagier będzie wiarygodny. Nie wszystkie nazwy, którymiposługują się sprzedawcy łączą się z profesjonalnym działaniem.

profilowane – tylko ogólna nazwa opisująca każdą poduszkę, w praktyce podobna do ergonomicznej

ergonomiczne – przeważnie są wycinane ze spienionego bloku pianki, wyróżniają się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – są w stanie zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, prawdopodobnie ważne jest to, że posiadają 90 kanalików powietrznych i tworzone są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nikt nie wie jak, zazwyczaj jest to nazwa stosowana przez sprzedawców do zamydlenia oczu klientom

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, charakteryzują się głównie nazwą

ortopedyczne – składniki, które zostały użyte i ich kształt powinien być profesjonalnie dobrany i przebadany, ta nazwa określa też ogół poduszek dbających o nasze stawy i kręgi

Poduszki z pamięcią (memory) – najważniejszym składem jest pianka visco elastic, inne surowce zbyt często są zastępowane zamiennikami, które nie zawsze spełniają swoją funkcję, dzielą się one jeszcze na ryflowane (zbędne uatrakcyjnienie produktu poprzez zastosowanie nowej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR zwanej też sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Istotne jest pochodzenie naszej poduszki. Warto jest poświęcić trochę uwagi temu, czy firma mieści się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do sześciu lat. Produkt powinien mieć też przypisany odpowiedni certyfikat np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że dobrze dobrana poduszka posiada wiele pozytywnych cech, zapewnia doskonałe podparcie, ułożenie kręgów szyjnych, łagodzi ból kręgosłupa szyjnego i drętwienie ramion, rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie jest przeznaczona tylko do spania, można też wyposażyć się w specjalną do siedzenia, która między innymi zatroszczy się o odpowiednią pozycję, odciąży część lędźwiową kręgosłupa. Jednak, aby spełnić nasze oczekiwania powinna być dobierania indywidualnie. Przy tak szerokim asortymencie z pomocą eksperta na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Odpowiednio dobrana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu odpowiedniego kształtu główki dziecka, gdy doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

O to następna właściwość naszych przedmiotów. Dobrze dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i wysokości i materiału rozprawi się z codziennymi zmaganiami takimi jak migrena. Odpowiednie ułożenie karku może zredukować ten silny ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie ma jednej kwoty określającej wartość produktu. Rynek jest pełny przeróżnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak pamiętajmy, że nie każda poduszka zwana ortopedyczną spełnia jej funkcję. Wyższa cena kojarzy się z wysoką jakością, lecz nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszki ortopedyczne jak spać

Komentarze są wyłączone.