Fryzjer – na co zwracać uwagę

Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Po co poświadczenie notarialne
28 października, 2019
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Instalacje automatycznego nawadniania ogrodów
25 sierpnia, 2020

Piękne i zdrowe włosy to nie wyłącznie sukces regularnej pielęgnacji, ale też kontakt z kompetentnym fryzjerem. Specjalista powinien znać i odpowiadać na wymagania swoich klientów oraz ich włosów. Z tego powodu trafny wybór salonu fryzjerskiego jest niezwykle istotny. Dbałość o włosy i umiejętności strzyżenia i układania nie są jedynymi czynnikami, które powinny być wzięte pod uwagę. Wśród innych zasadniczy jest też wygląd salonu i podejście do klienta. Lepiej wcześniej dowiedzieć się, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry specjalista nie ogranicza się zaledwie do marzeń klientów, ale też jest gotów im doradzić. Stwierdza, jakie fryzury są możliwe do wykonania na włosach o konkretnej strukturze, a jakie nie. Służy pomocą w polecaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do charakteru, kształtu twarzy czy okoliczności. Oznaką wskazującą kompetencje fryzjera są też dyplomy, które zazwyczaj można znaleźć na witrynach internetowych lub bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Ponadto, dobry fryzjer systematycznie się kształci – uczestniczy w zjazdach, wykładach szkoleniach. Poszerza wiedzę i śledzi nowinki. I z przyjemnością się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera bez wątpienia szczególnie interesują większość klientów. Jeżeli fryzjer ma wiedzę, którą potwierdza certyfikatami zazwyczaj powinien mieć również umiejętności. Zdarza się też tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze odpowiada każdemu z klientów. Niekiedy fryzjerzy są sławni z mocnych, krzykliwych stylizacji, inni tworzą wymyślne upięcia, które będą w sam raz na przykład na ślub lub inne uroczystości. Trzeba więc nie tylko znaleźć fryzjera z umiejętnościami, ale tego, którego umiejętności nam się podobają. W tym celu warto poznać opinie innych klientów, a do tego przejrzeć udostępnione zdjęcia, które ukazują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Nieważne, ile czasu pochłonie pobyt w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy na tym, żeby spędzić go w miłej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zabawiają klientów pogawędkami, ale należy pamiętać, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co będzie skupiać się na przekazywaniu ploteczek, zamiast na włosach. Tego typu rozmów lepiej unikać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer mocno narzeka na innych klientów lub na szefa, bo to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Ponadto warto też zorientować się, jak dużo czasu fryzjer przeznacza swoim klientom. Często fryzjerzy zapisują jak najwięcej ludzi w niedużym czasie. Przez to oddają im zdecydowanie zbyt niewiele uwagi. Zdarza się również, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny układa, kto inny strzyże włosy. W takich miejscach prawdziwy kontakt z klientem jest znikomy, co może negatywnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma lepszy kontakt z włosami, tym lepiej je zna i wie, czego wymagają.

Ważna jest też komunikacja. Właściwy fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale niczego nie narzuca. Dobry salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w przypadku wpadki. Przytrafiają się najlepszym, jednak w ramach przeprosin fryzjer powinien zaproponować zniżkę, zabieg regeneracyjny lub zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, dlatego jego wygląd jest szczególnie ważny. W tej dziedzinie podstawową rolę ma higiena salonu. W trakcie swojej pracy fryzjer wykorzystuje te same narzędzia do obsługi wszystkich klientów. Z tego powodu w przyzwoitym salonie wszystkie sprzęty są porządnie i regularnie czyszczone i dezynfekowane. W sytuacji, jeżeli ktoś by się niefortunnie skaleczył bezpieczniej byłoby, żeby narzędzia były czyste i nie roznosiły bakterii.

Istotne jest też to, w jaki sposób fryzjer dba o schludność salonu. Jeżeli na podłodze są nieuprzątnięte ścięte włosy lub na przykład rozlana w czasie mycia woda czy szampon to oznaka, że fryzjer jest strasznie niechlujny i bezpieczniej go unikać. Dobry fryzjer tuż po wykonaniu zadań, sprząta salon przed przyjściem kolejnego  klienta.

Należy też ocenić sam wygląd. Salon powinien zapraszać klientów do odwiedzin i poznania usług. Musi zatem być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które odznaczają się szczególnym elementem lepiej zapadają w pamięć. Ponure, smutne salony zwykle nie budują zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest świetny, a pracujący tam fryzjerzy są profesjonalistami, dowodzi też jakość produktów oraz sprzętu, które są tam wykorzystywane. Ostrość nożyczek, maszynek czy brzytw rzutuje na efekty działań fryzjera. Nieostry sprzęt będzie niepewny i może narobić więcej strat, niż korzyści. Im lepsze narzędzia, tym wyższa pewność i precyzja. Nawet najlepsze umiejętności fryzjera nie pomogą, jeżeli sprzęt jest zawodny.

Dobrze jest też dowiedzieć się, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są zdecydowanie lepsze od tych popularnych, pochodzących z drogerii produktów. Mają one większe stężenie elementów aktywnych i odżywczych. Ponadto wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawarte są w nich faktycznie naturalne ekstrakty. To oznacza, że są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.