Depilacja laserowa – nowatorski sposób na zredukowanie zbytecznego owłosienia

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Pranik -sprawy rodzinne
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Geodeta – specjalistyczne pomiary
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Maszynki i balsamy do golenia, balsamy opóźniające odrastanie włosków, depilacja woskiem – to chyba najpowszechniejsze zabiegi pozbywania się niepożądanego owłosienia. Czy są one skuteczne? Zapewne zdają egzamin na kilka lub kilkanaście dni, lecz po tym czasie czynność należy powtórzyć. I to właśnie jest fundamentalny argument odkrycia depilacji laserowej – czyli zabiegu usunięcia owłosienia na stałe. Nie jest to koncept nowy, gdyż niedawno dużo osób umawiało się na kurację z wykorzystaniem Light Sheer Duet. Obecnie najmodniejszym i najskuteczniejszym laserem jest Palomar Vectus, który ekspresowo usuwa włosy nawet z rozległych partii ciała. Wynalazcy, którzy zaprojektowali, a w następnej kolejności wprowadzili do obiegu oba urządzenia, w drugim przypadku zainstalowali bardziej jednorodną wiązkę światła. Takie podejście zapewniło podniesienie skuteczności terapii, zmniejszenie czasu jego przeprowadzania i usunięcie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest pewnym zabiegiem i można ją z całą pewnością używać do okolic intymnych, skóry szczególnie podatnej na uczulenia bądź śniadej. Mają możliwość się na niego zdecydować osoby, które mają niejednolity kolor skóry, reagują bardzo źle na balsamy do depilacji lub mają drobne naczynka krwionośne. Palomar Vectus to leczniczy laser diodowy, który zdobył dużo wspaniałych nagród. Co istotne, w ogóle nie przynosi zbędnych skutków ubocznych.

Najczęściej potrzeba od 3 do 5 sesji, by całkiem usunąć wszelkie włosy. Jeżeli określimy parę partii, przykładowo nogi i pośladki zarazem, wówczas kosmetyczka potrafi to przeprowadzić w czasie jednej wizyty. W praktyce ilość zabiegów jest uzależniona od rodzaju owłosienia i poziomu, na jakim znajduje się włos. Pierwszy zabieg zwalcza włosy najbardziej rozpoznawalne, najintensywniejsze, które są w końcowej fazie rozwoju. Ogólnie rzecz ujmując nie wszystkie po prostu wschodzą równocześnie, z tego względu laser usuwa blisko 30 % owłosienia po pierwszej sesji.

Czy epilacja laserowa naprawdę gwarantuje dobre efekty?

Z całą pewnością są one znacznie korzystniejsze niż w przypadku depilacji tradycyjnymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, a w czasie życia mogą uwidocznić się jedynie pojedyncze włosy (np. w wyniku ciąży). Klientki, które zdecydowały się na owy zabieg i wydają swoje oceny na stronach tematycznych w 99% są zadowolone z rezultatów. W szczególności, iż jest to świetna technika na wrastające włoski. A konkretnie? Szkodliwym efektem nieuważnych depilacji lub po prostu dyspozycji są nieduże ranki na skórze, czerwone grudki bądź krosty. Potrafią również uwidocznić się stany zapalne, a wtedy wizytacja u lekarza jest czasami nieodzowna. Włosy wcale nie mogą wybić się przez skórę i zostają w niej. W meszku włosowym zaczyna gromadzić się ropa, a wtedy powstają blizny. Depilacja laserowa jest wyłączną propozycją, by poradzić sobie z niniejszym kłopotem.

Przed pierwszą sesją kosmetyczka przystawia do skóry aparat SkinTel. Jego zadaniem jest przygotowanie analizy włosów i przystosowanie mocy wiązki laserowej. Lasery starszego rodzaju w ogóle nie mają takiej opcji, z tego względu przed konsultacją dobrze jest stwierdzić, jakim sprzętem dysponuje znaleziony salon. Innowacyjny skaner monitoruje wiele paramentów równocześnie, m.in. odcień i zwartość włosków. W zasadzie nie musimy się denerwować, iż urządzenie będzie zadawało ból lub pojawia się poparzenia.

Zalety depilacji laserowej

Jako najważniejszy walor trzeba uznać wygospodarowany czas, ponieważ w ogóle nie trzeba już więcej golić skóry po depilacji laserowej. Wystarczy troszczyć się o ciało tak, jak robiliśmy to do czasu pierwszej sesji. Nie trzeba również nabywać dodatkowych golarek, inwestować w markowe urządzenia do domu, trudzić się z ogrzewaniem wosku i dyskomfortem. Panie preferują epilację ze względów typowo użytecznych. Mogą naturalnie wyskoczyć na plażę w bikini, nie muszą wstydzić się odosobnionych stojących włosków ani krosteczek. Można cieszyć się aksamitną skórą! Niewątpliwym walorem dla Pań depilujących okolice intymne jest szansa znieczulenia tego szczególnie delikatnego miejsca. Chłodzący żel łagodzi moc odczuwania sukcesywnych impulsów przesyłanych przez laser. Do innych plusów trzeba zaliczyć brak efektów ubocznych po kuracji (warto jednakże zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest przeważnie niesamowicie kosztowne, stąd też warto obejrzeć regionalne propozycje i ustalić czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził rabatów.

Ciekawe informacje

W czasie trzeciej zabiegu laserem leczniczym Palomar Vectus można uwolnić się od blisko 90% włosów

Przy pomocy Palomar Vectus można niszczyć włosy chociażby na dobrze opalonej skórze

W 1997 roku został wdrożony laser aleksandrytowy, i z jego pomocą można było usuwać nadmierne owłosienie

Można wyróżnić cztery rodzaje laserów, używanych dzisiaj do depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeśli zainteresowała Cię trwała depilacja, wejdź w link i sprawdź najczęściej zadawane pytania.

depilacja laserowa Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.