Depilacja laserowa – zabieg medyczny, czy estetyczny?

Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Jakie funkcje pełni notariusz?
Marzec 21, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – chyba każda kobieta wie na czym polega ten zabieg. A czy wiecie na czym polega hirsutyzm. Brzmi trochę jak nazwa indyjskiej religii, jednak w ogóle to określenie nie wiąże się z mistycyzmem i magią. Hirsutyzm to dolegliwość na którą cierpi wiele dziewczyn na całym świecie. Jest to fachowy termin oznaczający po prostu nadmierne owłosienie. Panowie także mogą mogą chorować na tą dolegliwość, aczkolwiek większość panów cieszy się dość licznym futerkiem. Dla kobiet tymczasem to osobisty dramat.

U kobiet zapadających na hirsutyzm włosy rosną w przesadnej ilości na rozmaitych częściach ciała – w strefach intymnych, na łydkach i co najbardziej uciążliwe na brodzie. Musicie stwierdzić, że włosy na ładniej, kobiecej twarzy nie wyglądają estetycznie i ponętnie. A generalnie każda z nas marzy o tym by być zauważana i stylowa.

Co ma z tym wszystkim wspólnego zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa kompletnie i bezboleśnie redukuje zbędne owłosienie z jakiejkolwiek partii ciała. Jest to zabieg bezpieczny, zwłaszcza polecany osobom zapadającym na hirsutyzm. Wspomaga leczenie tej rzadkiej przypadłości, wpływając na wygodę pacjentów.

Jeśli nie masz pewności czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie stosowny, koniecznie zaznajom się z poniższym poradnikiem mówiącym o przebiegu epilacji, jak i leczenia hirsutyzmu.

Czym jest hirsutyzm?

Hirsutyzm objawia się wybujałym owłosieniem w niestandardowych miejscach. U kobiet z tym zaburzeniem, czarne włoski wzrastają nie tylko na kończynach dolnych, pod pachami, czy w strefach pachwinowych, ale również na buzi, co nie prezentuje się atrakcyjnie. Hirsutyzm stwierdzany jest jako mankament kosmetyczny. Bywa, że jest efektem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak możliwe jest że u pięknej 100% kobiety pojawia się owłosienie w okolicach ust? Damski organizm tworzy za równo estrogeny ( damskie hormony), jak i androgeny, czyli hormony mężczyzn. W niektórych organizmach zdarza się, że w efekcie zaburzenia gospodarki hormonalnej nadnercza i jajniki zaczynają produkować za dużo hormonów charakterystycznych dla osobników męskich. Rezultatem tego może być właśnie nadmierne owłosienie na twarzy, jak i w dziwnych miejscach. Innymi czynnikami hirsutyzmy są najczęściej policystyczne jajniki, przerost kory nadnerczy, czy choroba Cushinga. Za pojawianie się zbytniego owłosienia u przedstawicielek płci pięknej mogą odpowiadać także sterydy (stosowane w przeróżnych kuracjach) jak i anoreksja, która przyczynia się do spadku poziomu estrogenów.

W przypadku zaobserwowania pierwszych objawów hirsutyzmu sugeruje się spotkanie u lekarza. Po gruntownym zbadaniu poświadczy on diagnozę i zaleci odpowiednie preparaty, lub powie, że zbytnie owłosienie jest wyłącznie błędem kosmetycznym. Wówczas najskuteczniejszym wyjściem jest zastosowanie zabiegu epilacji laserowej. Podczas kilku sesji raz na zawsze pozbędziesz się irytujących Cię włosów.

Cała prawda o depilacji laserowej

Depilacja laserem nie jest zabiegiem kierowanym jedynie do pań narzekających na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – kobiety i mężczyźni, chcą mieć gładką skórę na całe życie. Rzeczywiście prawdą jest, że depilacja laserem w całości usuwa włosy z dowolnej partii ciała. I tak, mają rację Ci którzy utrzymują, że jest to metoda bezbolesna. Należyte ustawienie aparatury do właściwości skóry zapewni Tobie komfort podczas poszczególnej sesji. Zazwyczaj jest ich 5, lub 6 w zależności od tego jak mocne są Twoje włosy. Generalnie rezultat końcowy jest taki – 100 procentowe usunięcie owłosienia i gwarancja, że włosy nigdy nie powrócą.

W trakcie zabiegu epilacji (w taki sposób wygląda techniczna nazwa) urządzenie emituje wiązkę energii, która zostaje zaabsorbowana przez melaninę włosa (barwnik). Skutkiem tego procesu jest nieodwracalne osłabienie struktury włoska, który przestaje się rozwijać i wreszcie odpada z skóry. Zabieg epilacji laserowej powinno się powtarzać co jakiś czas. Podyktowane jest to ciągiem wzrostu włosa. Promień lasera wchłaniany jest tylko przez włoski, które eksponowane są na górnych partiach skóry. Włosy będące w stanie spoczynku (pod skórą) nie zdobędą żądanej ilości emitowanych promieni minimalnej do ich naruszenia. Dopiero po paru wizytach wszystkie włosy zostają wyeliminowane.

Jak podkreśla duża liczba kobiet, depilacja laserowa była dla nich ratunkiem. Gęste włosy wyrastające na twarzy zanikają po kilku sesjach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie dziwi nas, że kobiety cierpiące na hirsutyzm preferują tą efektywną formę kuracji. Depilacja laserem to nie wyłącznie zabieg kosmetyczny. To koło ratunkowe dla wszystkich osób, u których nadmierne owłosienie przynosi znaczne kompleksy.

Jeśli jesteś jedną z takich osób, nie czekaj ani chwili dłużej. A może planujesz po prostu wyeliminować owłosienie dla swojej wygody? W takim razie umów się na wizytę w salonie kosmetycznym Beauty Medica. Prócz klasycznych zabiegów estetycznych, instytut proponuje profesjonalną depilację laserową przy użyciu innowacyjnego lasera diodowego Vectus. Co więcej jedną z chętniej nabywanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z sfer intymnych. Zależy Ci na tym by mieć piękną i dopieszczoną skórę? My Tobie to ułatwimy. Przyjdź do Beauty Medica, gdzie znów poczujesz się atrakcyjna. Przejdź do witryny tutaj: toruń depilacja laserowa