Liposukcja laserowa Toruń

Dekoracje weselne - swietlne kwiatowe balonowe - dekorowanie sal kosciolow samochodow
Dekoracje weselne sal
28 sierpnia, 2019
Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie
Endermologia LPG Toruń
29 sierpnia, 2019
Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod pojęciem liposukcji skrywa się zabieg, jakiego celem jest usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki. Dostępnych jest kilka metod liposukcji. Niektóre z nich nie są tak inwazyjne i różnią się od zwykłej operacyjnej liposukcji, z tego powodu nazywa się je liposukcją bez skalpela. Każda z tych metod polega na rozbiciu niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, która potem zostaje odessana lub naturalnie wydalona z organizmu.

Metody te szczycą się co raz większą popularnością wśród pań, choć nie przy każdym z zabiegów efekty są widoczne od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Także to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od osobistych czynników. Przed każdym zabiegiem specjalista przeprowadza wywiad i bada ilość tkanki tłuszczowej do odessania. Warto też zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do wykonania liposukcji. Do najistotniejszych z nich należą nowotwory, choroby związane z krzepliwością krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Metoda laserowa

Laserowa liposukcja bez skalpela jest szczególnie zalecana dla osób, które pragną pozbyć się tłuszczu w konkretnych miejscach. Ta metoda pozwala nie tylko na wymodelowanie ciała, ale również pozytywnie wpływa na skórę, jej kondycję i regenerację. W czasie jednego zabiegu możliwe jest usunięcie nawet do 500 ml tłuszczu, co więcej laser nie uszkadza tkanek, w pobliżu obszaru zabiegu.

Liposukcja laserowa bez skalpela trwa, w zależności od ilości tłuszczu, do 1-2 godzin i przebiega w znieczuleniu miejscowym. Taka metoda wymaga niewielkiego, praktycznie niewidocznego później nacięcia, żeby można było wprowadzić specjalny światłowód do miejsca z niechcianą tkanką tłuszczową. Laser promieniuje na komórki tłuszczowe i rozrywa ich błony, aby przeszły w stan płynny i można było je odessać już w trakcie zabiegu. Znaczna część podzielonego tłuszczu wchłania się jednak dzięki naturalnym procesom metabolicznym i zostaje usunięta w ciągu paru dni.

Liposukcja laserowa ma też pozytywny wpływ na komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dzięki stymulacji tych komórek poprawia się jakość skóry, ponieważ ta zostaje odmłodzona i ujędrniona. Efekty zwykle można zauważyć tuż po zabiegu, jednak ostatecznych rezultatów należy spodziewać się po upływie 1 – 2 miesiąca.

Metoda ultradźwiękowa

Ta metoda liposukcji bazuje na energii ultradźwięków, jaka jest używana do oderwania tkanki tłuszczowej od innych tkanek. Wieloletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to nieinwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Taki rodzaj zabiegu jest obecnie jednym z najbardziej precyzyjnych wśród innych, dlatego jest szczególnie wskazany w przypadku trudno dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków kierowana jest wprost na tłuszcz. Bez ryzyka zniszczenia innych tkanek, nerwów czy naczyń krwionośnych.

Rozbite komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci wędrują do wątroby, skąd są wydalane dzięki procesom metabolicznym. Aby liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zaleca się podjęcie od 5 do 10 zabiegów w serii. Efekty tej metody są zauważalne w przeciągu miesiąca od skończenia zabiegów. Należy zauważyć, że liposukcja ultradźwiękowa jest tylko terapią wspomagającą i dobrze jest po przyjęciu zabiegów zadbać o dietę i odpowiedni styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana szeroko jako lipoliza iniekcyjna, jest zabiegiem, który przypomina zarówno liposukcję laserową jak i ultradźwiękową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe oraz jest mało inwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być stosowana także na twarzy w celu zlikwidowania worków pod oczami, podwójnego podbródka albo tłuszczu z policzków.

Metoda iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, wprost do tkanki tłuszczowej. Ta substancja rozdziela komórki tłuszczowe, które później są wchłaniane do wątroby oraz naturalnie usuwane. Zabieg ma długość około godziny i odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Minusem tego typu zabiegu jest to, że ze względu na przebieg tej metody może pojawić się zaczerwienienie i opuchlizna skóry tam, gdzie były wkłuwane igły. Warto również po zabiegu zastosować masaż limfatyczny, który wspomoże wydalenie nadmiernego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna przynosi najlepsze efekty u osób z niewielkim nadmiarem tłuszczu. Roztwór nie zwalczy znacznej ilości tłuszczu, dlatego taka metoda może nie zadowolić pacjenta z otyłością. Najbardziej zauważalne efekty pojawiają się po 2 – 3 zabiegach w odstępach od 3 do 6 tygodni.

Te nieinwazyjne zabiegi liposukcji bez skalpela są w dużym stopniu bezpieczniejsze niż klasyczna metoda operacyjna, w większości przypadków nie potrzeba czasu rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają normalnego rytmu pracy pacjenta, który właściwie od razu może wrócić do swoich zajęć. Niezależnie od metody usuwania tłuszczu, dla zachowania optymalnych rezultatów, wskazane jest przestrzeganie zdrowej diety i aktywnego trybu życia, żeby uniknąć ponownego odkładania się niechcianego tłuszczu w przyszłości.

Komentarze są wyłączone.