Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa

dekoracje ślubne toruń dekoracje na wesele dekoracje na uroczystości
Dekoracje ślubne – papierowe zaproszenia, biżuteria i menu
30 marca, 2017
adwokat toruń kancelaria adwokacka kancelaria toruń
Kancelaria notarialna – kiedy potrzebujemy porady adwokata?
3 kwietnia, 2017
Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek

Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek

Co jest bardziej ekonomiczne? Profesjonalny depilator, rozgrzany wosk czy laser?

Obecnie każda kobieta pragnie posiadać perfekcyjne ciało, obowiązkowo bez najmniejszego włosa! Spora część z nas z nas wcale nie chce trwonić czasu na wybieranie kremów na potrzeby usuwania owłosienia, z którymi należy stać pod prysznicem co najmniej 10 minut. Golarka manualna, mało komfortowy wosk, kosztowne urządzenia na potrzeby usuwania włosów w zaciszu własnego domu – muszą ostatecznie odejść. Został opracowany w ostatnim czasie ich następca – laser dermatologiczny, który potrafi usunąć owłosienie nawet z trudno dostępnych miejsc na ciele i to na dobre. Jeśli masz jakiekolwiek zastrzeżenia – to przeczytaj ten artykuł.
Pozbywanie się włosów z nóg jest strasznie męczące. Wie to na pewno każda z was. Wzrastające włoski są trwalsze, mają ciemniejsze zabarwienie i coraz ciężej się od nich uwolnić. Jeśli planujemy wykonać zabieg depilacji za pomocą wosku w domu, to trzeba bezwarunkowo wiedzieć w jaki sposób wykonać poszczególne kroki, gdyż można wyrządzić sobie krzywdę, tzn. zranić skórę. Nie wolno zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji, bowiem to podstawa perfekcyjnie gładkich nóg (czy pozostałych części ciała). Może powinnyśmy zaczerpnąć z dobrodziejstwa nowoczesnych technik i zdecydować się na laser? To dobra technika, jednakże wcale nie jest wcale taka prosta. Musimy zapisać się na parę drogich sesji, by kosmetolog wyeliminowała wszystkie włosy na stałe. Szczególnie ważne jest przygotowanie się do opisanego zabiegu – chodzi tu o bezpieczeństwo oraz atrakcyjną, doskonałą skórę.

Czy myślałaś kiedyś o tym, ile maksymalnie czasu przeznaczasz codziennie na pozbywanie się włosów z nóg bądź pach? Jeżeli kupiłaś w drogerii jednorazowe golarki to marnujesz codzienne aż 7 minut, co daje plus minus 167 godzin każdego kolejnego roku. Depilator automatyczny czy gorący wosk tylko na pierwszy rzut oka są oszczędne, gdyż musimy taki system stosować co najmniej przez pół godziny co kilka tygodni. Do tego dochodzą kosztowne balsamy, kremy i inne kosmetyki, których zadaniem jest odwlekać odrastanie włosków bądź ich wrastanie. Depilacja za pomocą wosku jest nieprzyjemna i naturalnie dzięki niej można mieć w najbliższym czasie kłopoty z wrastaniem włosów. Do tego w ogóle nie jest taka tania. Sumując te wszystkie zabiegi, trzeba pewnie powiedzieć, iż epilacja laserowa jest najlepsza i najtańsza. W Polsce popularność tego zabiegu ogólnie rzecz ujmując nie jest wciąż wystarczająca. Dużo Kobiet dowiaduje się o takiej możliwości podczas zapisywania się na pozostałe zabiegi, np. podgrzanym woskiem. Nie decydują się na to, bowiem nie mają pojęcia jak wykonuje się zabiegi laserem. Oprócz tego o epilacji przy użyciu lasera krąży kilkadziesiąt błędnych opinii.

Dlaczego? Bowiem wyrażenia „depilacja” i „epilacja” są wykorzystywane jak wyrazy bliskoznaczne. Można to dostrzec chociażby po tekstach na wielu stronach internetowych, czy ocenach rozmaitych „ekspertów” na forach i na portalach społecznościowych. Różnica jest ogromna oraz nie bazuje jedynie na tym, że w pierwszym spośród owych określeń nie ma zaczarowanej literki „d”. W ręcznej depilacji (np. za pomocą plastrów albo depilatorem mechanicznym) każdy włosek jest usunięty, jednak wyłącznie na zewnątrz. Nietknięta cebulka oraz brodawka odżywiająca meszek pozostają zdrowe. Stąd też depilację trzeba codziennie powtarzać. Depilacja laserowa jest strategią trwałego usuwania owłosienia. Niszczy włosek, cebulkę i wspomnianą brodawkę – natomiast rezultatem jest brak opcji rekonstrukcji włosa i jego odżywienia.

Jak działa laser?

Laser jest najzwyczajniej w świecie wiązką światła. Podczas depilacji emitowany jest impuls. Melanina, a mianowicie barwnik mieszczący się w środku każdego pojedynczego włosa, zatrzymuje przesyłane światło. Podczas działania aparatury jest uwalniane ciepło, natomiast włosek razem z z macierzą i odżywiającą brodawką ulega zniszczeniu. Wydajność lasera bazuje na tym, czy za jednym zamachem unicestwi poszczególne cebulki z meszkiem czy tylko je nadwątli. Mnóstwo urządzeń, które stosuje się w mieszkaniach bądź salonach kosmetycznych jedynie hamuje proces dojrzewania włosa. Zatem po krótkim czasie uwidaczniają się nowe.

Czy zabieg jest bardzo bolesny?

Odbieranie bólu jest kwestią indywidualną, jednak nie możemy bez żadnych wątpliwości oznajmić, że depilacja laserowa wcale nie boli. Podczas przekazywania impulsu Pani opowiadają o tym, iż wyczuwają leciutkie ukłucia albo mrowienie. Najlżejsza bolesność występuje na przedramionach i łydkach, a największa w okolicach intymnych oraz po wewnętrznej stronie ramion (pod pachami). Jest to wprawdzie naprawdę minimalny, nic nie znaczący ból, ponieważ na stałe uwalniamy się od nadmiernego owłosienia.

Czy jeden zabieg wystarczy?

Jednorazowy zabieg na pewno nie da satysfakcjonujących efektów. Laser usuwa w trakcie pojedynczego zabiegu od 20 do 40 proc. włosów. W większości przypadków wystarczą cztery wizyty depilacji laserowej. Jednak u około 20% Klientek nieuchronne są terapie przypominające, bowiem zazwyczaj w organizmie powstają zmiany hormonalne. Włosy wkrótce potrafią zacząć rosnąć i należy udać się na taki zabieg.

Czy laser jest dobry do włosów rudych, bardzo jasnych i siwych?

Odcień włosów do niedawna był niesłychanie ważny, zaś lasery w salonach nie umiały poradzić sobie z włoskami jasnymi, rudymi czy szarymi. Jasne owłosienie było jednym z przeciwwskazań do epilacji z użyciem lasera, bo lasery diodowe miały dylemat z rozróżnianiem włosa od skóry. Teraz korzysta się często z urządzenia Palomar Vectus, który jest uzbrojony w nowe akcesorium do oceny włosków oraz skóry – SkinTel. Za jego sprawą stało się realne depilowanie choćby bardzo jasnych włosów. Laser Palomar Vectus niszczy włosy o intensywnym zabarwieniu – krucze, ciemnobrązowe – i jasne, m in. rdzawe i blond. Impuls świetlny jest dopasowany na potrzeby barwnika włosków i tonu cery, by absolutnie nie doszło do jakichkolwiek. poparzeń. Wskaźniki są w takiej sytuacji za każdym razem bardzo dokładnie wyszukiwane, ażeby Klientki odczuwały maksymalny komfort w trakcie sesji.

Kto nie może wciąż skorzystać z sesji epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego? Bez wątpienia Klientki, które mają jasnoszare włosy. Są one kompletnie pozbawione pigmentu, a epilacja laserowa zwyczajnie się nie uda.

Czy trzeba przygotować się do zabiegu?

Skóra musi obowiązkowo być w bardzo dobrym stanie, nie może być na niej żadnych obrażeń, ani suchych partii. Na co najmniej kilka dni przed kuracją należałoby przeznaczyć parę godzin na prawidłową pielęgnację. Przed każdym zabiegiem skóra musi koniecznie być czysta (bez smarowideł wyszczuplających, kremu barwiącego itp.). Niezwykle ważne jest także wprawne ogolenie skóry, bowiem nie wolno epilować skóry podrażnionej. Uważne ogolenie daje pewność przyjemnego oraz do pewnego stopnia niebolesnego zabiegu.

Jak wykonywany jest zabieg epilacji laserowej?

Przed sesją każda Klientka bezwzględnie musi omówić wszystkie szczegóły z kosmetologiem. Chodzi raczej o wyeliminowanie przeciwwskazań. Zaraz potem dobierana jest głowica – o mniejszych gabarytach lub o większych gabarytach zależnie od wskazanej partii ciała. Okazalszą stosuje się na dużych rejonach, przykładowo plecach. Mniejszą epiluje się brodę, wąsik i pozostałe części twarzy. Zarówno jedna jak i druga jest przykładana do wybranej partii na tzw. „zakładkę”. Z daleka wygląda ta czynność w ten sposób, iż specyficzna lampa z czerwonym oświetleniem jest przykładana co kilka sekund do ciała. Po zabiegu kosmetolog pokrywa kosmetykiem łagodzącym cały obszar, na którym zabieg był prowadzony.

Czym smarować skórę po zabiegu?

Niezwłocznie po zabiegu oraz przez kilka następnych dni trzeba bezwzględnie pokrywać miejsca po epilacji z użyciem lasera kremami, które w swoim składzie posiadają panthenol bądź pozostałe komponenty wychładzające i uśmierzające ból. Przez mniej więcej 7 dni nie wolno złuszczać naskórka, należy unikać kosmetyków odwadniających, promieni słonecznych, basenu i sauny. W przypadku kiedy będą widoczne strupki, w ogóle nie można ich ściągać (bowiem pojawią się wówczas blizny).

Czy można epilować całe ciało?

Nowoczesny laser Palomar Vectus jest dedykowany na potrzeby epilacji wszystkich partii ludzkiego ciała. Mamy możliwość zatem pozbyć się na zawsze włosów z nóg, intymnych rejonów, pod pachami. To idealny zabieg dla osób, które mają nadmierne włosy w okolicy twarzy bądź na pośladkach i przeszkadza im to bardzo, m in. na plaży.

Czy każdy może iść na zabieg?

Istnieje parę rodzajów chorób, jakie są istotnym przeciwwskazaniem do zrobienia zabiegu epilacji przy użyciu lasera. Zaliczają się do nich między innymi niekontrolowana cukrzyca, epilepsja, choroby rakowate, bielactwo bądź aktywne choroby skóry. Kosmetolog absolutnie nie zrealizuje wizyty, w przypadku kiedy zażywamy specyfiki z retinoidami albo pijemy pewne zioła. Zabieg musi koniecznie być przygotowany w zgodzie z zaleceniami dermatologa, gdyż wtedy mamy możliwość z nim przedyskutować określone problemy ujawniające się bezpośrednio po nim.

Kiedy najlepiej zapisać się na zabieg epilacji laserowej?

Generalnie rzecz ujmując, terapii depilacji przy użyciu wiązki lasera wolno poddać się kiedy tylko chcemy. Musimy jednakże pamiętać, że po depilacji nie można w jakimkolwiek przypadku opalać się, wędrować na basen albo próbować kremów na bazie alkoholu (silnie podrażnia skórę). Pierwszy zabieg wolno nam wykonać w najzimniejszych miesiącach, bowiem końcowy zabieg będzie miał miejsce na początku wiosny. Cała terapia przebiega stosunkowo długo, gdyż nowe zabiegi muszą być robione w optymalnych odstępach czasu. Listopad i grudzień zatem to odpowiedni czas, ażeby zacząć realizować swoje cele, zaś wiosna, ażeby uwidocznić ciało i pochwalić się miękką skórą.

Jeżeli planujesz wiedzieć dużo więcej kliknij w ten odnośnik – Depilacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.