Impreza wszechczasów – zaproszenia, jadłospis i DJ

kancelaria notarialna z Torunia profesjonalny notariusz umowy notariusz sporządzanie dokumentów
W jakich sprawach pomaga notariusz?
8 kwietnia, 2017
biuro rachunkowe toruń prowadzenie ksiąg handlowych pełna księgowość
Księgowość – zawód, zakres obowiązków i perspektywy
12 kwietnia, 2017
zawodowy dj dj łódź dj na uroczystości i zabawy

zawodowy dj dj łódź dj na uroczystości i zabawy

Jak zrobić imprezę, którą wszyscy będą długo pamiętać?

Wszyscy dobrze wiemy, że doskonałe imprezy to te, które krótko mówiąc nie są ustalone bardzo drobiazgowo – czyli mnóstwo rzeczy po prostu ma miejsce pod wpływem chwili. Często jest tak, iż im bardziej jesteśmy negatywnie nastawieni oraz nie chcemy iść do kogoś, wówczas impreza jest tym bardziej interesująca. Zaś jeśli wszystko planujemy jeden tydzień wcześniej (panie nabywają często „odlotowe” ubrania z takiej okazji i dostosowują make up), wówczas potańcówka okazuje się bardzo nudna i zamierzamy natychmiast z niej uciec. Osoba, jaka jest organizatorem w sumie nie potrafi w pełni przewidzieć wszystkich sytuacji, może jedynie zaoferować jakieś ramy, np. że o północy w Sylwestra uczestnicy imprezy będą pić szampana na ulicy oraz obserwować piękne fajerwerki. Jego kluczowym celem jest jednakże to, żeby niczego uczestnikom krótko mówiąc nie zabrakło. Kapitalnym pomysłem jest załatwienie właściwej ramy muzycznej, np. na prywatce będzie brzmiał znany DJ.

Jak powinny wyglądać zaproszenia?

Zorganizowanie imprezy wcale nie bazuje jedynie na zaproszeniu przyszłych uczestników sms-em oraz postawieniu alkoholu na stole. Właśnie – w przypadku kiedy mamy na uwadze zaproszenia. Przekazywanie lapidarnych sms-ów w stylu: „w weekend zabawa, wpadaj”, „w niedzielę u mnie, dyskoteka do samego rana” lub „zajrzyj, Sylwester u mnie”, jest delikatnie mówiąc – proste. Wspaniałym zamysłem jest więc wydrukowanie zaproszeń i osobiste ich uzupełnienie, lub rozesłanie wiadomości, ale o trochę nietypowym wyglądzie, dla przykładu:

„W związku z licznymi prośbami poddanych, władca wszystkich dóbr król Bogusław I, jako iż jest królem szczodrym, zaprasza na atrakcyjną wieczerzę pod „Modrym Fartuchem”, kiedy tylko w sobotę Słońce skryje się za horyzontem. Obowiązkowo trzeba posiadać przestronne odzienie i obfitą porcję dobrego nastroju. Na wieczerzy układaniem melodii zajmie się popularny DJ, natomiast kolacja zatrzyma się w takich okolicznościach, gdy wszyscy przybyli goście pogrążą się we śnie lub nawrócą do własnych dworów.”

Brzmi bardziej zachęcająco, prawda? Na pewno o wiele więcej przyjaciół przybędzie na potańcówkę po odebraniu tej wiadomości. Musimy mieć na uwadze, by nie była zbyt pompatyczna – musi obowiązkowo zawierać należytą dozę powagi i humoru. Których błędów unikać? Przykładowy sms albo zawiadomienie w formie karteczki absolutnie nie może nikogo dotknąć. Darujmy sobie opisywanie kogoś niezbyt wygodną ksywą (nawet jeśli na daną osobę tak mówią inni), wypisywanie cudzych cech temperamentu (szczególnie ujemnych) i innych analogicznych rzeczy.

Jeżeli publikujemy karteczki dla przyszłych gości, to krótko mówiąc nie muszą one posiadać konstrukcji nieskalanej karteczki zapisanej tekstem. Wcale nie muszą to być również karteczki kupione w supermarkecie z artykułami papierniczymi bądź w sieci. Rewelacyjnym pomysłem jest spontaniczne stworzenie graficzne zawiadomień, np. w formie magicznej księgi rodem ze Średniowiecza. Wszystko zależy bez wątpienia od gatunku potańcówki, przykładowo czy zaproszeni goście będą mieli jakieś stroje.

Jakie przekąski, alkohole i dania powinny pojawić się na imprezie?

I tu zarysowuje się zasadniczy, i jednocześnie przypuszczalnie najistotniejszy temat: czy jakiś z przyjaciół posiada uczulenie bądź nietolerancję na jakieś dania? Jakie są gusta kulinarne przyszłych uczestników? Czy chcą spędzać czas na zewnątrz przy grillu czy podjadać wytworne dania w restauracji? Na atrakcyjnej zabawie napój wysokoprocentowy w ogóle nie „przykryje” smacznego jedzenia, to znaczy, że dania muszą posiadać podstawowe miejsce, zaś nie białe wino lub tequila. Każdy bardzo dobrze wie, że absolutnie nie można pić tych napojów na tzw. „goły żołądek”. Zanim zaproszeni goście zaczną sączyć doskonałej jakości napoje wyskokowe, koniecznie muszą cokolwiek przełknąć. Menu musi być dopasowane do ich potrzeb, m in. jeżeli towarzyszka z tego samego roku ma alergię na karotkę, wtedy rewelacyjnie by było, jeśliby na stole znalazły się dania bez niniejszego warzywa. Jeżeli znajomy ze szkoły posiada problem z nietolerancją pszenicy oraz jogurtów i innych produktów mlecznych, wówczas trzeba ugotować ze 2-3 potrawy właśnie dla niego. W przeciwnym razie będzie przesiadywał przy pachnących potrawach i zupełnie nic nie jadł, bądź dostarczy własne dania, a na taką sytuację nie powinien pozwolić żaden gospodarz (jeżeli zależy mu na tym, ażeby wszyscy goście bardzo dobrze się bawili). Koszty zabawy mamy szansę oczywiście rozbić na wszystkich uczestników – łącznie z nakładami związanymi z wynajęciem DJ-a. Każdy spośród nich przyniesie po prostu ze sobą alkohol i jakieś dania. Musimy jednak dbać o to, żeby nie pojawiło się 20 butelek piwa i jedno białe wino (bądź na odwrót). Co kto przynosi musimy nakreślić na wstępie.

Jeżeli planujesz zaprosić na własną potańcówkę kogoś, kto będzie zajmował się oprawą muzyczną, to wejdź w odnośnik po prawej stronie – DJ łódź – a odnajdziesz pod nim atrakcyjne informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.