GŁADKA SKÓRA, PIĘKNE PAZNOKCIE- PIELĘGNACJA STÓP – Haluksy

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszka ortopedyczna – do spania na co dzień
15 lutego, 2019
Haluksy – w jaki sposób zapobiegać? Kiedy zastosować leczenie profilaktyczne a kiedy operować?
23 marca, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są problematyczne w pielęgnacji. To części, na których dźwigany jest cały ciężar naszego ciała. Często zapominamy o starannej pielęgnacji stóp. Wynikiem tych lekceważeń zazwyczaj są takie schorzenia jak m. in.: podrażnienia, nagniotki a nawet infekcje grzybicze. W jaki sposób zatem pielęgnować stopy? Niżej proponujemy kilka popularnych metod.

KĄPIELE W SOLI KOSMETYCZNEJ

Moczenie stóp w wodzie z dodatkiem soli nie tylko niweluje obrzęki, ale też zmiękcza naskórek. Kąpiele rekomendowane są w szczególności kobietom, które zmuszone są często nosić buty na szpilkach. Obcasy obciążają na stopy, dlatego warto dbać o ich odpowiednią pielęgnację. Kąpiele solne to nie tylko odprężenie ale także wsparcie w pielęgnacji skóry stóp. Do wody warto też dodać różne substancje o działaniu nawilżającym, przeciwbakteryjnym np. różnego rodzaju olejki. Działanie przeciwzapalne ma olejek herbaciany. Przeciwbakteryjnie działa także rozmaryn.

ZŁUSZCZANIE NASKÓRKA

Niezwykle ważnym elementem pielęgnacji skóry stóp jest regularne złuszczanie martwego naskórka. Nie powinno się do tego używać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ przez wzgląd na swoją charakterystyczną porowatą strukturę sprzyja namnożeniu bakterii. Jeśli upieramy się na używanie pumeksu, pamiętajmy o tym, by po jednorazowym użyciu wylądował w koszu. Korzystniejszym rozwiązaniem jest nabycie specjalnej tarki- można ją dokładnie oczyścić i użyć ponownie. W sklepach kosmetycznych znajdziemy też bardzo dużo specjalistycznych kosmetyków złuszczających, które zawierają minerały, które szybko radzą sobie ze złuszczaniem.

NAWILŻANIE STÓP

Skóra stóp jest bardzo problematyczna głownie dlatego że zawiera znikomą ilość gruczołów łojowych. Z tego powodu szybko ulega przesuszeniom. Nawilżanie to najbardziej istotny element pielęgnowania o skórę stóp. Kremy nawilżające powinno się stosować każdego dnia. Wesprze to warstwę lipidową i zadziała zmiękczająco na skórę stóp. Dla mocno zrogowaciałej skóry warto zakupić maskach nawilżających: wmasowuje się je na noc, aby rano móc podziwiać doskonale gładkie stopy.

PEDICURE

Pielęgnowanie stóp to nie tylko dbałość o gładką skórę. Trzeba zadbać także o paznokcie. Systematyczne skracanie paznokci to podstawowy zabieg. Oprócz obcinania ważne jest też odpowiednie piłowanie. Nie wolno obcinać paznokci za dużo, bo mogą niekomfortowo wrastać w palce. Kluczem do pięknych stóp jest też opiłowanie brzegów paznokci.

CZĘSTE PROBLEMY ZE SKÓRĄ STÓP

PĘKAJĄCE PIĘTY

Natężone przesuszanie skóry to bardzo często skutek braku witaminy A. Najskuteczniejszym sposobem na tę niedogodność są odprężające kąpiele solne. Drogerie oferują też szeroki wachlarz kremów gojących, które szybko poradzą sobie wszelkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są irytującym ale także popularnym problemem. To zrogowacenia o kształcie stożka. Często są bardzo bolesne, dlatego że wbijają się w ciało. Odciski najskuteczniej zlikwiduje podolog, jednak warto też spróbować wyeliminować je z zastosowaniem domowych sposobów. W tym celu należy kupić płyn na odciski. Przed zastosowaniem płynu, wymoczmy stopy w ciepłej wodzie z solą kosmetyczną. Taka kąpiel powinna potrwać przynajmniej 15 minut. Kolejnym krokiem jest posmarowanie odcisku specjalnym środkiem. Kolejno powinno się zetrzeć stwardniałą skórę pumeksem i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest dosyć problematyczna głównie dlatego, że zawiera większą ilość gruczołów potowych niż łojowych. Mnóstwo osób boryka się z nadmiernym poceniem się stóp. Z tego powodu rzeczą największej wagi jest staranna higiena. Pielęgnację usprawniają liczne kosmetyki stworzone dla osób, które mają problemy z nadmiernym poceniem się stóp. Przydatnym będzie więc nabycie talku lub dezodorantu do stóp. Jeżeli to możliwe, należy też zmienić obuwie: w pracy zakładać lżejsze obuwie. Pomocne także mogą okazać się solankowe kąpiele z dodatkiem olejków. Najbardziej efektywne z nich to m. in. olejek herbaciany i propolis.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Codziennie musisz nosić szpilki? Czy zdajesz sobie sprawę z tego jak męczy to twoje stopy? Haluksy są poważnym problemem. To zwyrodnienia kostne dużego palca, które powodują dyskomfort i deformacje kości stopy. Silnie obciążony paluch często rotuje się do środka. Rozwojowi tego schorzenia sprzyjają nie tylko buty na obcasie ale też obuwie z czubkiem. Paluch pracują wówczas w nienaturalnym ułożeniu, przez co ulega nadmiernym przeciążeniom. W jaki sposób zaradzić haluksom? Jest dużo sposobów, jednak nie wszystkie są skuteczne. Pierwszym z rozwiązań są dystraktory nocne- korygują one ułożenie palucha. Zakłada się je jednak tylko na noc, dlatego ich skuteczność jest niska. Dystraktory nie zmuszają bowiem stopy do prawidłowej pracy w ciągu dnia, dlatego deformacje stopy ciągle pogłębiają się. Najskuteczniejszym rozwiązaniem w tym wypadku są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne dopasowanie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia fizjoterapeutyczne pomagają w osiągnięciu najlepszych rezultatów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Komentarze są wyłączone.