Klinika stomatologii Estetycznej

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserem diodowym
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Szkolenie kierowców pojazdów uprzywilejowanych
31 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna – nowoczesne zabiegi

Nowoczesna stomatologia estetyczna opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów oraz na rozkwitu tecjnologii i technik wykorzystywanych w leczeniu zębów. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest praktycznie od razu podczas jednej lub kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Od niedawna pacjenci mają do wyboru wiele metod, które eliminują przebarwienia oraz korygują kształt i wygląd zębów, a także uzupełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, jaki pojawi się u stomatologa, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu już w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Wielu pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu zębów. Jeszcze kilka lat temu na rezultat musieli czekać aż do końca leczenia oraz pełnego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie istnieje możliwość zobaczenia rezultatu pracy stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Sposobem tym jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Jak to działa? Digital Smile Design to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – dentysta przy zastosowaniu specjalnego programu nanosi wszelkie poprawki. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów oraz oddziaływanie zmian na całościowy wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można zastosować mając już gotowy plan leczenia dentystycznego, więc pacjent zobaczy etapy zmian albo skorzystać z programu w roli stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może wyjaśnić stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, natomiast dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do stworzenia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy uzupełniać braki zębów nie tylko z uwagi na wygląd, ale też zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku decyduje się na zabieg wszczepienia implantu zębowego. Niestety do tej pory, choć implanty są najtrwalszym oraz zdaniem stomatologów najlepszym wśród protez, pełen przebieg leczenia ciągnął się przez kilka miesięcy, ponieważ aplikacja implantów zębowych wiąże się długotrwałym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite zmniejszenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant musi zespoić się z tkanką kostną, co wymaga trochę czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Dentyści opracowali do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką można zaaplikować od razu na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego gojenie. Gdy już implant całkowicie połączy się z kością, pacjent wraca na dodatkową wizytę, gdzie dentysta zamienia tymczasowe uzupełnienie na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów lampą w gabinecie dentystycznym

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, wykorzystanie przeznaczone do tego lampy zapewnia znacznie lepsze efekty przy nawet pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszelkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, ponieważ nawet zupełnie wyleczone zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, która eliminuje przebarwienia, a obok tego usuwa do 98% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również korzystny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą w gabinecie stomatologicznym jest bardzo wygodny oraz nie pożera wiele czasu. Szczególnie istotnym elementem jest mobilność lampy, co pozwala dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto dodać, że dentysta może bez problemu regulować natężenie lampy oraz w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można naprawić też za pomocą protetycznych koron oraz licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów np. po leczeniu kanałowym pod mikroskopem albo do osadzenia jej na implancie. Stosuje się je głównie ze względu na to, że doskonale imitują zwykłe zęby. Sporządza się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, które zakłada się na powierzchnię zębów. Dzięki nim można ukryć niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki sprawdzają się też jako sposób poprawy małych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy zakryć np. przerwę między zębami (diastemę) albo ukruszony fragment zęba.

Stomatolog

Komentarze są wyłączone.