Kruszywa od A do Z

dj na wesele dj na wesele warszawa oprawa muzyczna imprez
Planowanie wesela – DJ, wodzirej czy konsultant ślubny?
5 maja, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging – jak wpływa na rynek nieruchomości?
22 maja, 2017
Kruszywa Warszawa – Kruszywa drogowe i budowlane – Tłuczeń Warszawa

Kruszywa Warszawa – Kruszywa drogowe i budowlane – Tłuczeń Warszawa

Przedsiębiorstwo ProKrusz zajmuje się usługami sprzedaży i transportu kruszyw drogowych, jak i kruszyw dekoracyjnych. W naszym katalogu znajdziecie dobrej jakości kruszywa, surowce naturalne, jak i kamienie drogowe. Wyroby naszej firmy oferowane są głównie zakładom prefabrykacji betonowej, producentom kostki brukowej jak i wytwórniom mas bitumicznych. Z drugiej strony kruszywa dostarczane są także klientom detalicznym. Każdy może skorzystać z naszej ogromnej palety produktów.

Co możecie wynaleźć w ofercie przedsiębiorstwa ProKrusz?

Podstawową rodziną dostarczanych przez nas wyrobów są kruszywa drogowe. Jak się domyślacie kruszywa drogowe używane są w branży drogowej. Wykorzystuje się je do wzmacniania dróg, wzmacniania parkingów, tworzenia podstawy drogowej, oraz do wytwarzania warstw wiążących. Kruszywa drogowe powinny wypełniać wyznaczone normy, powiązane najczęściej z ich trwałością, jak i współczynnikiem tarcia. W końcu są one podstawowym składnikiem struktury dróg i autostrad. Surowce drogowe, oprócz wymienionych wyżej wartości, muszą się także cechować wytrzymałością na zmienne czynniki atmosferyczne, co jest bardzo kluczowe w naszym klimacie. Przy wykorzystaniu właściwej jakości kruszywa zmieniające się temperatury nie wpłyną źle na kondycję nawierzchni dróg. W ofercie naszego przedsiębiorstwa znajdziecie następujące typy kruszyw drogowych:

 • Piasek łamany 0/2 i 0/4 – jest to surowiec o granulowanej strukturze powstały w efekcie przekruszenia tłucznia w urządzeniu kruszącym (drugie kruszenie surowca skalnego). Oferujemy piasek łamany w dwóch frakcjach (0/2 i 0/4). Piasek łamany jest powszechnie wykorzystywany do produkcji betonu i mas bitumicznych;
 • Grys 2/8 i 8/16 – grys jest surowcem kruszonym o urozmaiconej wielkości ziaren (od 2 do 20 mm). Powstaje po skruszeniu tłucznia w granulatorze. Grys to materiał używany zarówno w przemyśle drogowym, oraz w ogrodnictwie jako materiał do dekoracji.
 • Kliniec 4/31 – kliniec to produkt łamany o urozmaiconych rozmiarach. Kliniec jest surowcem powstałym z pierwszego rozdrabniania. Jako fundamentalne kruszywo drogowe używane jest do utwardzania dróg.
 • Tłuczeń 31/63 – kruszywo łamane zwykle stosowane w przemyśle drogowym wytwarzane z skały. Tłuczeń odznacza się nierówną powierzchnią i kształtem bryły sześciennej. Przeznaczany jest do produkcji nawierzchni drogowych i w przemyśle kolejowym.

Drugą rodziną produkowanych przez naszą firmę surowców są kruszywa budowlane. Jako, że wykorzystuje się je do budowy obiektów mieszkalnych, jak i budynków fabrycznych, niezwykle kluczowe jest aby kruszywa budowlane były wytrzymałe na ściskanie, wycieranie i uszkodzenia wtórne. W końcu mają one zapewnić trwałość struktury obiektu. Kruszywa budowlane produkowane przez ProKrusz wypełniają wszelkie normy bezpieczeństwa. Oto najpopularniejsze kruszywa budowlane, zawarte w naszej kompleksowej ofercie:

 • Piasek zwykły kopany ze ściany – piasek to luźna skała osadowa składającą się w dużej mierze z kwarcu. Średnica ziaren tego surowca sięga od 0, 05 do 2 mm. Wykorzystywany do fabrykacji betonu i prefabrykatów budowlanych.
 • Żwir – oferujemy żwir o następujących rozmiarach: 2/8, 8/16, 16/32. Żwir, identycznie jak piasek wykorzystywany jest do produkcji betonu i komponentów budowlanych. Jest to kruszywo naturalne występujące generalnie na terenie naszego kraju.

Kolejną grupą kruszyw są kruszywa naturalne. Kruszywa naturalne to surowce mineralne pokruszone w rezultacie erozji skał lub przy zastosowaniu przemysłowych technologii rozbijania. Występują często w naturze. Kruszywa naturalne wykorzystywane są w sektorze budowlanym i drogowym. ProKrusz stworzył dla Was atrakcyjną ofertę kruszyw naturalnych:

 • Dolomit – jest osadową skałą węglanową. Stosuje się go do robienia specjalnego cementu, w przemyśle ceramicznym, jak i do produkcji produktów ogniotrwałych.
 • Wapień – w przyrodzie skała typu osadowego skonstruowana głównie z węglanu wapnia, głównie w formie kalcytu. Jako materiał występujący w naturze jest bardzo wygodny w obróbce, co sprawia, że jest niezwykle powszechny w branży budowlanej.
 • Granit – granit jest głębinową skałą kwaśną o popielatym, lub różowym kolorze (w zależności od środowiska zalegania). Używany jest jako kamień budowlany i dekoracyjny.
 • Gnejs – kamień metamorficzny o wyjątkowym wyglądzie. To kruszywo wykorzystywane jest jako kamień drogowy i wykończeniowy.
 • Bazalt – skała lita o bardzo wymyślnej budowie. Cechą charakterystyczną bazaltu jest odrębność słupowa. Jako kruszywo budowlane wyróżnia się dużą wytrzymałością na kwasy kwasy ścieranie.

Kruszywa, zarówno te występujące w naturze jak i syntetyczne służą ludziom od najdawniejszych czasów. Kruszywa stosowane są do budowania dróg, budynków, do aranżacji ogrodu, a nawet do wyrobu porcelany. Firma ProKrusz, jako doświadczony dostawca kruszywa drogowego, kruszywa budowlanego i kruszywa dekoracyjnego gwarantuje wysoką jakość swoich materiałów. Od wielu lat dostarczamy produkty wielu przedsiębiorcom zadowalając się nieprzerwanie dobrą opinią. Nasze usługi skupiają się się nie tylko na sprzedaży kruszywa, ale także na transporcie. Dostarczamy nasze wyroby na terenie Polski, niezależnie od wielkości zleceń. Zabiegamy o zadowolenie naszych Klientów i długodystansowe relacje z partnerami handlowymi. Stawiamy na ekspresowość usług i profesjonalizm. Zapewniamy wysokiej jakości kruszywa urzeczywistniające wszelkie normy. Poznaj już dzisiaj, że ProKrusz to kruszywa pierwszej klasy!

Odwiedź naszą stonę klikając w ten link: kruszywa Warszawa

Komentarze są wyłączone.